Українцям перерахують тарифи на електроенергію! Все що потрібно знати!

0

Мінекоенерго України розглядає можливість відмови від пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів, що може призвести до зростання цін на електрику вже у 2020 році.

Правда відмова відбуватиметься поступово й позначиться насамперед на великих побутових споживачах. Ціна на тарифи може суттєво збільшитися.

Мінекоенерго розглядає підвищення тарифу для найбільш великих побутових споживачів.

Другим етапом може стати зростання ціни й для інших споживачів.

За оцінками енергетичних експертів, цифри в платіжках для населення зростуть на 20-30%.

Перший етап підвищення:

Насамперед Мінекоенерго розглядає підвищення тарифу для найбільш великих побутових споживачів до рівня II класу.

“Ми будуємо ефективні енергетичні ринки. ПСО, або режим спеціальних зобов’язань – інструмент, який не покращує його ефективності. Я не думаю, що ми повністю відмовимося від ПСО в 2020 році, але будемо рухатися в напрямку того, щоб зменшити його обсяг”, – розповів глава відомства Олексій Оржель.

За його словами, підвищення тарифу до рівня II класу зачепить тих побутових споживачів, які споживають значно більше, ніж інші. Йдеться про випадки, коли споживач або дуже багатий, або ховає за фізичною особою промислове виробництво.

“Це великі обсяги – понад 500 кВт або ще більше”, – уточнив міністр.

Другий етап:

Як зазначив Оржель, підвищення тарифу для великих побутових споживачів – це лише перший етап. Наступний, як вважають експерти з питань енергетики, торкнеться й решти українців, які споживають значно меншу кількість електроенергії.

“В принципі, це заходи щодо поступового переходу на ринкове ціноутворення для населення. Це початок. Для населення та інших пільговиків, кооперативи всякі. Ми, по суті, по класу напруги – це друга категорія напруги. До 500 кВт/год – це мала частина населення.

Джерело

Загрузка...