Українцям видадуть гроші за відмову від землі! Скільки отримаємо!

0

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2616, що пропонує грошову компенсацію за відмову від права на землю.

Ініціаторами законопроекту стали народні депутати від президентської фракції “Слуга народу”.

У документі говориться, що якщо людина відмовляється від земельної ділянки, то має право на компенсацію. Відзначимо, що для ведення особистого селянського господарства за законом можна отримати до двох гектар. Під садівництво – до 0,12 га. На будівництво житлового будинку для села і міста існують різні норми: якщо в селі можна претендувати на 0,25 га, в селищах – 0,15 га, то в місті дадуть максимум 0,1 га. Ще 0,1 га можна отримати для будівництва дачі і 0,01 га – під гараж.

Якщо ділянка має кадастровий номер і виділений блакитним кольором, то вже комусь належить. Але ці карти не можна назвати достовірними на 100% – часто інформація застаріла. Українці можуть отримати цю землю, проте в “Слугу народу” відзначають, що зазначеним правом користуються далеко не всі.

“Реалізувати зазначене право на практиці і отримати за життя земельні ділянки хоча б одного-двох видів вдається лише незначної кількості громадян. Велика кількість людей взагалі не знає про такі положення Земельного кодексу України. Хто знає, а не намагається використовувати своє право, оскільки не вірить в реальну можливість цього. Зате інші, маючи підвищені можливості, використовують таке право в повному обсязі і отримують всі шість ділянок “, – йдеться в пояснювальній до проекту закону.

Щоб отримати компенсацію, потрібно написати заяву в місцеві органи влади. Отримати відшкодування можна буде за відмову від права на одну з ділянок землі або навіть всіх. А сума буде залежати від ринкової вартості землі, а також від цільового призначення ділянки та регіону, де вона знаходиться.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я