Увага! Нова хвиля кібервійни та чому варто очікувати чергову атаку фейків.

0

Держспецзв’язку разом з СБУ та Кіберполіцією продовжують розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, що сталася вночі з 13 на 14 січня. Станом на зараз всі ознаки вказують на російський слід кібератаки. Адже Москва продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторах, повідомляє Telegram-канал Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Найчастіше кібервійська Росії працюють проти США та України, намагаючись за допомогою технологій похитнути політичну ситуацію. Остання кібератака проти України — один з проявів гібридної війни проти нашої держави, яка триває з 2014 року.

Її ціль — не тільки залякати суспільство. А й дестабілізувати ситуацію у Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про “злив” персональних даних українців.

Зазначимо, що «Дія» не зберігає персональні дані українців. Усі вони зберігаються у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки «мостом» між інформацією з держреєстрів та користувачем.

Наприклад, вся медична інформація — зокрема, дані для генерації СOVID-сертифікатів — знаходяться в Електронній системі охорони здоров’я. Дані про РНОКПП зберігаються в реєстрі Державної податкової служби. А демографічні дані — у Єдиному державному демографічному реєстрі.

“Тому закликаємо українців не піддаватися маніпуляціям. Усі персональні дані знаходяться під захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити нібито дані, отримані після злому 14 січня є класичною аферою: шахраї продають деякі старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що боротьба за безпеку і саме існування нашої держави ведеться у декількох площинах: військовий, дипломатичній, історичній. А тепер проти України відкрито і «цифровий фронт».

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я