Site icon Звістка

“Уже 12 грудня”! У Раді зареєстрували зміни до закону про особливий статус Донбасу! Що це означає!

На позачергове засідання Верховної Ради, яке відбудеться 12 грудня, може бути винесено продовження закону про особливий статус Донбасу. Відповідний проект вже зареєстрований в парламенті.

Його авторами виступили народні депутати Давид Арахамія і Олександр Корнієнко ( “Слуга народу”). Депутати пропонують внести зміну в 1 статтю закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей”, в якій мовиться, що дія закону закінчується 31 грудня 2019 року.

Сам текст проекту поки відсутній на сайті Верховної Ради.

Закон України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей” був прийнятий парламентом 16 вересня 2014 року, тодішній президент Петро Порошенко підписав його 16 жовтня 2014 го, через два дня закон вступив в силу. Цей закон передбачає особливий порядок для непідконтрольних Києву територій, межі яких визначені Мінськими угодами.

Напередодні в Парижі під час засідання Нормандської четвірки президент України Володимир Зеленський заявив про те, що закон буде продовжений.

За інформацією “Страни”, відповідний законопроект парламент може прийняти на позачерговому засіданні 12 грудня.

Нагадаємо, закон передбачає:

– Проведення виборів до місцевих органів влади за Конституцією і законами України, керівників прокуратури і судів будуть призначати в особливому порядку за участю новообраних органів влади.

– Відмова від кримінального переслідування учасників подій на території Луганської та Донецької областей.

– Сприяння використанню російської та інших мов в усіх сферах життя.

– Підтримка соціально-економічного розвитку цих районів: у відновленні промисловості, транспортної та соціальної інфраструктури, житла. Створення нових робочих місць, залучення інвестицій і кредитів. При цьому підтримка окремих районів Луганської та Донецької областей повинна відрізнятися від загального економічного режиму господарської та інвестиційної діяльності, а її обсяги не можна скорочувати.

– Право окремих районів Луганської та Донецької областей розвивати транскордонне співробітництво з Росією.

– Право місцевих органів влади створювати загони народної міліції для охорони громадського порядку.

Джерело

Exit mobile version