Уже зараз! У Зеленського зважилися, жорстка позиція – будуть відмовлятися!

0

Перший президент України в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що має намір наполягати на відмові від “мінського” формату перемовин стосовно врегулювання ситуації на Донбасі, якщо не вдасться його реанімувати.

Кравчук пояснив, в чому полягає ідея “кластерів” щодо Донбасу:

“Кластери – це питання, вироблені за 7 років, вони будуть об’єднані в групи. І тоді не буде можливості будь-кому висмикувати із загальних питань. От, наприклад, Росія каже: давайте розглядати 9 питання. А чому не 1, 2, 3 питання? Коли розіб’ють на кластери і приймуть їх, тоді ніхто не ставитиме питання про якісь інші питання. Буде чітко: без виконання першого питання не може бути виконане друге і так далі. Це дуже важливий момент”.

За його словами, це дозволить продовжувати “мінський” формат, тому що кластери – це момент вдосконалення “мінського” процесу.

“Є і в нас в ТКГ пропозиція – вдосконалити координаційний механізм впливу на порушення припинення режиму вогню. Це вже більш конкретні кроки, і такий документ запропонувала і сама Росія на нашій загальній зустрічі. Я не буду видавати це в рожевому кольорі, але є перші маленькі кроки до того, що ми хочемо домогтися якихось конкретніших і ефективніших дій в “мінському” форматі. Але якщо ми побачимо, що це або спроба якось відійти від головного питання про мир на Донбасі, або спроба приховати свої справжні наміри, я буду підтримувати, не тільки підтримувати, а сам буду просити – іти з “мінського” формату, бо все уже було зроблено, щоб його реанімувати, але, на жаль, не вийшло. Значить треба шукати інші формати”, – заявив глава української делегації в ТКГ.

Кравчук пояснив, як можна ставити питання:

“Або вийти з “мінського” формату, або розширити цей формат, перенісши його, скажімо, до Європи, змінивши склад на більш високий рівень посадових осіб, і щоб ці документи повністю відповідали нормам міжнародного права і були обов’язковими до виконання. Ось таке може бути. Давайте подивимося що станеться після тих дій, які відбуваються щодо України в Європі, США, можлива зустріч Зеленського з Путіним, точно буде зустріч Байдена з Путіним. От після всіх цих зустрічей і прийнятих рішень ми тоді зможемо остаточно прийняти нашу позицію щодо “мінських” перемовин”.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я