В Україні ліг малий бізнес! Невтішна статистика через жорсткий карантин!

0

Приблизно 18% українських підприємців, що працюють в малому бізнесі, мають намір закрити свою справу через проблеми, викликані карантином в зв’язку з поширенням коронавіруса COVID-19. Такий висновок можна зробити за результатами опитування, проведеного Європейською Бізнес-Асоціацією серед українських підприємців, які представляють малий бізнес і мікробізнес, передають Патріоти України.

Опитування проводилося з 24 по 30 березня нинішнього року серед аудиторії проекту Unlimit Ukraine. У ньому взяли участь 1 811 підприємців – представників малого та середнього бізнесу. Про значні втрати своїх доходів у зв’язку з карантином через коронавірус (до 75%) повідомили 78% опитаних. І тільки 4% повідомили про зростання прибутку під час карантину.

На питання про ситуацію з виплатою заробітної плати персоналу 41% відсоток опитаних відповіли, що будуть оптимізувати зарплату в зв’язку із зміною ситуації. Ще не визначилися в цьому питанні 33%, а 26% підприємців поки зберігають зарплати без змін.

Ще один тривожний симптом: 31% опитаних підприємців мають намір скорочувати співробітників. Ще не визначилися 21%, а 48% все ще зберігають докарантинний штат працівників. Підприємці зазначають, що найбільше їх турбує невизначеність ситуації. Адже поки навіть приблизно не можна сказати, скільки триватиме карантин в Україні. У зв’язку з цим бізнес зіткнувся з дуже серйозними проблемами, коли доходи через неможливість працювати або несприятливі умови істотно скоротилися.

Обсяги продажів або надання послуг сильно впали, а витрати (орендна плата, комунальні послуги, різні інші накладні витрати) залишилися колишніми. Правда, є підприємці, яким карантинні обмеження пішли на користь. Наприклад, це власники маленьких продуктових магазинів, які люди стали частіше відвідувати, щоб не ходить в людні супермаркети. Що стосується перспектив, то 47% підприємців будуть шукати нові можливості для заробітку і розвитку бізнесу, якщо карантин буде продовжено на невизначений час. А ось 22% опитаних будуть змушені закрити бізнес. Однак, в зв’язку з непередбачуваністю ситуації, настрої підприємців ще можуть змінитися.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я