В Україні вводиться кримінальна відповідальність за їзду в стані алкогольного сп’яніння

0

З 1 січня 2020 року українським водіям, які сідають за кермо в стані алкогольного сп’яніння, доведеться нарешті відмовитися від своєї згубної звички. В іншому випадку, їм загрожує не тільки штраф і позбавлення прав, а й судимість.

У Кримінальному кодексі України з наступного року з’явиться нова стаття – 286-1. Саме вона і передбачає введення судимості для п’яних водіїв.

Відповідно до цієї статті, за керування машиною в стані алкогольного сп’яніння доведеться заплатити штраф у розмірі до 34 000 гривен з позбавленням прав на термін до трьох років. Якщо повторне порушення, то тоді доведеться заплатити державі 51 000 гривен штрафу і позбудеться прав на термін від двох до трьох років.

При цьому порушник отримує судимість з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. Інформація про наявність судимості у того чи іншого водія буде зберігатися в електронній базі поліції протягом усього їхнього життя. А це може стати причиною, наприклад, що їх не приймуть на роботу на певні посади.

Але і це ще не все. Наявність запису про судимість може негативно вплинути на долю водія, який хоча б раз був викритий в управлінні автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Такий запис про судимість, не дивлячись на її погашення, може відлякати потенційних роботодавців.

Сподіваємося, що зміни в КК України, заплановані на 2020 рік, змусять нарешті деяких водіїв згадати, що алкоголь і водіння автомобіля – речі несумісні.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я