Важлива новина! У МОЗ приголомшили заявою – прийняли рішення!

0

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні вакцинують навіть тих людей, які вже перехворіли на коронавірус.

Про це він повідомив в інтерв’ю “BBC News Україна” в суботу, 30 січня.

Зокрема, при вакцинації українців не будуть тестувати, а будуть рекомендувати зробити щеплення не залежно від того, хворіла людина чи ні.

“Людина може перехворіти і мати імунітет. ВООЗ говорить, що це гарантія захисту на шість місяців. Але, яка достовірна інформація, що людина перехворіла на коронавірус? Ми не будемо нікого тестувати, ми будемо рекомендувати вакцинацію незалежно від того, хворіла людина чи ні”, – заявив заступник міністра.

Незважаючи на дані рекомендації, Ляшко повідомив, що вакцина передбачена для всіх українців і буде добровільною.

“Але в умовах обмеженого доступу до вакцин, коли точно встановлено, що медпрацівник перехворів, ми можемо рекомендувати йому перенести перше щеплення на 3-6 місяців. Тому що поки ця людина захищена. Але тільки за умови обмеженої кількості вакцин”, – додав головний санлікар .

За словами Ляшка, вакцину Pfizer доцільніше використовувати для вакцинації лікарів мобільних бригад з-за температурних умов. Також він заявив, що якщо вакцини буде більше, то зможуть зробити щеплення і медикам, і соціальним працівникам.

«Pfizer буде їхати з холодильника із температурою -80 в холодильнику, де буде +2. При таких умовах вона може зберігатися 5 днів. За таких температурних умов найбільш економічно доцільно використовувати Pfizer в мобільних бригадах для лікарів. Якщо приїде 300 тисяч доз Pfizer, вистачить для лікарів і соціальних працівників. Приїде 100 тисяч доз – тоді тільки для лікарів », – резюмував заступник голови МОЗ.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я