Віддадуть до копійки! Зеленський дотиснув їх, сьогодні написали заяву!

0

Партія “Слуга Народу” не може відмовитись від державного фінансування на користь боротьби з коронавірусом, бо це неможливо за законом, також заява про відмову від держкоштів не надходила до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Однак, недавно стало відомо, що «Слуга Народу» таки відмовилась від держфінансування до кінця 2020 року на користь боротьби з COVID-19.

Голова партії Олександр Корнієнко підписав відповідний лист, який сьогодні передали і зареєстрували в НАЗК.

Ми виконали свою обіцянку попри низку перешкод. Зокрема, раніше українське законодавство передбачало лише повну відмову від бюджетного фінансування на всю парламентську каденцію партії. «Слуга Народу» ініціювала зміни до Держбюджету, які дозволили політичним силам відмовлятися від грошей поквартально.

Бюджетне фінансування партії «Слуга Народу» на 2020 рік – близько 140 мільйонів гривень. Ми відмовляємося від грошей на 3 та 4 квартали. Це 70 мільйонів гривень, які спрямовуються на боротьбу з коронавірусом.

Кошти за 1 та 2 квартали ми також віддамо на подолання пандемії. Однак в інший спосіб, бо зробити це напряму законодавство не дозволяє – благодійність не є статутною діяльністю партії.

Ці гроші «Слуга Народу» передасть громадським організаціям, які займаються закупівлею ліків, медзасобів та обладнання для боротьби з COVID-19. Контролюватимуть діяльність цих ГО депутати-мажоритарники від «Слуги Народу». В тих округах, де наших мажоритарників немає, здійснюватимуть контроль списочники, закріплені за цими округами, або ж регіональні осередки.

Закликаємо інші політичні сили також долучитися до цієї ініціативи. Ми маємо зробити все можливе, аби якнайшвидше перемогти пандемію та зберегти життя і здоров’я українців.

Також додамо, що голова партії “Слуга народу” прокоментував можливе призначення Саакашвілі на посаду віцепрем’єра з питань реформ.

“Коли я попередньо спілкувався з Саакашвілі, то помітив, що сформований йому образ дворічної давності абсолютно не відповідає тому, що він пропонує привнести в роботу уряду сьогодні. Думаю, що у президента склалося таке враження після розмови з експрезидентом Грузії, і він вирішив ризикнути. Знаючи, звичайно, і політичну історію цієї людини і розуміючи її бекграунд”, – сказав Корнієнко.

За його словами, Саакашвілі пропонує речі, які можуть допомогти країні. Це стосується і економічних реформ та співпраці з міжнародними донорами, і теми боротьби з корупцією.

«Я впевнений, що сьогодні на фракції буде цікаво, але там точно ніхто не буде нікого “ламати”. Це буде виключно пряма розмова кандидата з фракцією”, – сказав нардеп.

На уточнююче питання про те, наскільки широкими будуть інструменти віцепрем’єра для реалізації його програми, Корнієнко відповів:

“Кандидатуру Саакашвілі все-таки більше лобіює прем’єр-міністр Денис Шмигаль і, думаю, ми сьогодні обов’язково поставимо йому це питання на фракції. Прем’єр досвідчений державний управлінець і у нього завжди є свій погляд на завдання подібного роду. Те, чого часто не бачать політики, добре розкладають по поличках чиновники”, – уточнив Корнієнко.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я