Вже ні для кого не секрет, що дні Юрія Вітренка як Міністра Енергетики наближаються до завершення. Монобільшість вже навіть не приховує, обговорення нової кандидатури.
Тг-канал “Контекст” вирішив розібратися, чому людина яку Офіс Президента намагався призначити сильніше ніж будь-якого іншого чиновника, швидше за все буде замінена.
Версія перша. Конфліктна.
Відставка Вітренка цілком може бути пов’язана з конфліктами, ні для кого не секрет, що Вітренко емоційна людина яка легко йде на конфлікт.
У Мін. Енергетики він вже прийшов з діючим конфліктом з одним з головних державних «енергетичних» менеджерів (Андрієм Коболєвим з Нафтогазу) цілком ймовірно, що у нього могли виникнути ще якісь конфлікти з ключовими особами в ОП або Кабміні, наприклад чутки говорять, про конфлікт з Денисом Шмигалем, через що, у нього могли виникнути труднощі, з набором своєї команди в міністерстві. Практично неможливо втриматися в настільки складному міністерстві конфліктуючи з усіма підряд.
Версія друга. Не впорався.
Всі ви прекрасно могли помітити, що незважаючи на те, що Вітренко вже 4-й місяць на посаді, про намітки якихось змін, хоч десь, в сфері, абсолютно не чутно. Цілком ймовірно, що в Офісі Президента були не зовсім задоволені, наприклад тим, що замість розробки реформ, в одній з найбільш кризових сфер України, Юрій Юрійович займався особистою вендетою з Андрієм Коболєвим, або, якщо напрацювання реформ все-таки були, ці самі напрацювання могли не влаштовувати ОП, або могли бути інші причини для невдоволення роботою Вітренка.
Версія третя. Конспірологічна.
Деякі чутки стверджують, що Герман Галущенко буде всього лише ширмою, маріонеткою, яка буде лише ставити підписи під потрібними паперами і все, а реально сферою енергетики буде рулити все той же Вітренко, мовляв, в ОП прекрасно розуміють, що на потрібні посади (віце прем’єр – міністр енергетики) протягнути кандидатуру Вітренка не реально тому вони туди поставлять кандидатуру, яку можна провести через Раду і яка буде повністю підконтрольною їм і Вітренка.
Нехай ми самі зовсім не віримо в цю теорію, хоча б тому що «бути в тіні» це зовсім не в характері Вітренка, але заради плюралізму думок, розповідаємо про цю версію.
Версія четверта. Договірна.
Полягає в тому, що Вітренко йде з міністерства не як «проблемна людина», а через якісь інші причини. Це версія побічно підтверджується, словами Арахамії і самого Вітренка, часів історії з заявою про звільнення, суть цих слів зводиться до того, що Вітренко залишається в команді президента, навіть в разі відходу з міністерства.
В такому випадку, для Вітренка є досить чимало варіантів, у Юрія крім «енергетичного» досвіду, є досвід роботи в фінансово-економічній сфері і навіть в Укроборонпром він на 3 місяці заглядав (був членом наглядової ради). Серед можливих варіантів легко можна припустити пост міністра фінансів, враховуючи, що Марченко вже кілька разів близько негативно висловився про ініціативи ОП, наприклад про БЕБ, та й в принципі, він може вважатися людиною з орбіти Ахметова, все-таки на парламентських виборах він йшов разом з Гройсманом, а з Рінатом Леонідовичем, у Зеленського, останнім часом намітився конфлікт.
Міністерство Економіки також може підійти Вітренку, найяскравіше чим там відзначився Ігор Петрашко, це впровадження фемінітивів, врешті-решт, нічого не заважає дати Вітренку просто пост віце-прем’єр-міністра, без міністерства в навантаження. Крім того, він може зайняти пост генерального директора, якоїсь із держ. компаній, досвід йому дозволяє, або зайняти будь-яку іншу з менш привабливих посад. Ось чим, а надлишком кадрів, команда Зеленського ніколи не славилася, так що, при бажанні місце йому знайдеться.