Яким буде літо в Україні: кліматолог розповіла, що для нас уже стало нормою!

0

Літо в Україні не буде таким спекотним, як в 2010 році. При цьому, не виключені в нашій країні так звані тропічні ночі.

Про це розповіла завідувачка лабораторією прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, учасниця Міжурядової групи експертів зі зміни клімату Світлана Краківська в інтерв’ю “Фактам”.

“Необхідно розуміти – на планеті Земля дуже багато процесів пов’язані між собою. Це вплив комбіноване і різноспрямований, тому складно спрогнозувати, навіть яким буде цьогорічне літо, не кажучи вже про наступних роках. Однак можна точно сказати, що це літо не буде таким спекотним, як в 2010-му “, – повідомила експерт.

За словами Краківської, поверхня землі вже досить охолола їй потрібен певний час, щоб нагрітися. Всі ці процеси мають інерційний характер.

Буде, як в тропіках?

Кліматолог зазначила, що не виключені в Україні так звані тропічні ночі. Вони можуть відбуватися в липні.

“Правда, можуть бути дуже спекотні, але короткочасні періоди в самому теплом місяці – липні, так звані” тропічні ночі “, коли температура залишається на рівні 20 градусів вночі, що є великий тепловим навантаженням на людський організм. Дійсно, подібне стало для України вже нормою. Хоча людям, які живуть в північних регіонах, складно переносити такі температури, тому що вони до них не адаптовані, на відміну від жителів півдня, де спека звичне явище “, – розповіла експерт.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я