Єдиний шлях! Українцям повідомили важливе – масштабна реформа!

0

Україна реформує концерн “Укроборонпром”, щоб вивести свій оборонно-промисловий комплекс з зону впливу Росії, а також подолати корупцію в “оборонці”.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповіла генеральна секретарка незалежного Антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб, коментуючи інформацію про старт корпоратизації “Укроборонпрому”.

“Це фактично єдиний шлях зараз, який можливий для України з точки зору відбудови нашого ОПК. Ми хочемо інтегруватися до НАТО, до євроатлантичної спільноти. Те, як було, нам дає можливість лишатися лише в зоні впливу Росії, СНД, і не дає можливості рухатися на Захід для нашого ОПК”, – пояснила Трегуб.

За її словами, зараз державними підприємствами ОПК “напряму керує рука української держави, чиновники”.

“Ці наслідки керування… коли по телефону домовляються, як завищити ціну на якусь деталь, щоб на цьому нажилися чиновники та близькі до них люди. Ідея в тому, що державні підприємства повинні бути максимально захищені від корупційних впливів чиновників, держави, і від політичних впливів. Ці холдинги повинні керуватися наглядовими радами і держава як власник матиме контроль за ними, але не буде прямого втручання в господарську діяльність”, – пояснила експертка.

Вона додала, що “Укроборонпром” є не компанією, а концерном – “гібридним утворенням, яке на Заході ніхто не розуміє”.

“От коли буде створена холдингова компанія “Оборонні системи” замість “Укроборонпрому”, це буде повноцінна керуюча холдингова компанія, яка зможе реально керувати сектором ОПК”, – зазначила Трегуб.

Нагадаємо, раніше новопризначений генеральний директор “Укроборонпрому” Юрій Гусєв підписав наказ про старт корпоратизації підприємств концерну.

Паралельно до Верховної Ради був поданий законопроєкт №3822 про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я