За цим стоїть ворог: як на заході України поширюється рух “peдан – aнтиpeдан”

0

Здавалось безневинний флешмоб, дитячі ігри з протистояння анімешних субкультур, а насправді рух “Редан – Антиредан” – це чітко спланований, керований зовні спосіб залучити дітей до ворожих російських “спецоперацій”.

Івано-Франківськ став одним із перших міст в Україні, де спробували організувати розбірки між “реданами” та “антиредами”. У Франківську останніх визначили, як “кежуалів”.

Редани в Івано-Франківську

У неділю, 26 лютого, натовпи підлітків ганяли центром міста, подекуди влаштовували штовханину. Масової бійки, яка і є метою збірки “реданів”, не вдалося влаштувати – вчасно зреагувала свідома молодь Івано-Франківська та ювенальна поліція.

Про те, що в Україну проникає агресивний російський рух «ЧВК Редан», який під виглядом флешмобу збурює українських підлітків до масових бійок, почали масово говорити по всіх соцмережах та ЗМІ.

У багатьох містах правоохоронці спрацювали на випередження, тож флешмоби, керовані, вочевидь, з росії через посередників, просто-напросто провалились.

Телеграм, як спосіб зв’язку

Втім “ворожі агенти” не зупиняються. Навіть після того, як в Івано-Франківську масової бійки між підлітками не відбулося і після спілкування з поліцією діти розійшлись, в мережі продовжують розганяти тему “Редан – Антиредан”.

Лише за минулі дві доби, протягом 26-27 лютого, було створено десятки телеграм-каналів, штибу “Редан Івано-Франківськ”, “ЧВК Редан Франковск”, “Редан Долина”, “Антиредан Франковск” і подібні. Загалом на Франківщині “реданівські” та “антиреданівські” канали охоплюють обласний центр та три великих міста. За ніч там різко зростала кількість учасників – від 10-20 до 1000-2000.

За цим стоїть ворог

Найімовірніше, за цим рухом може стояти “русня”. Про це свідчить ряд фактів.

По-перше, сам рух “Редан” поширився з росії. Назву запозичили з аніме Hunter × Hunter – там є бандитське угруповання з аналогічною назвою “Редан”. В росії це субкультура, яка складається з анімешників (вони носять на футболках павуків і цифру 4), які влаштовували сутички з навколофутбольщиками в торгових центрах.

По-друге, найчастіше в назві угрупування/телеграм каналу застосовують абревіатуру ЧВК (рос. частная военная компания). Це нібито “безневинна”, “випадкова” відсилка до російського терористичного угруповання “Вагнер” або ж “ЧВК Вагнер”, яке комплектується російськими та іноземними найманцями, засудженими злочинцями. В Україні “вагнеровці” займаються етнічними чистками, масовими катуваннями та вбивствами.

По-третє, більшість “реданівських” чи “антиреданівських” телеграм каналів створені недавно. Але є однин давній канал з півмільйонною аудиторією, який з “ЧВК “Група Вагнер” був перейменований в “ЧВК Редан”.

Групу «Група ЧВК Вагнера» перейменовують в «Редан»
Групу «Група ЧВК Вагнера» перейменовують в «Редан»

По-четверте, адміни та активні учасники “реданівських” каналів дуже часто використовують на своїх аватарах чи в логінах “зетки”. Z – рашистський символ російського вторгнення в Україну. Символ Z неодноразово називали “новою свастикою” або ж “звастикою”.

По-п’яте, адміни каналів та організатори реданів в містах заходу України спілкуються виключно російською мовою. Для західних регіонів, де переважна більшість населення україномовна – це нетипово та незвично.

По-шосте, подекуди в групах пропонується збір чи роздача коштів. Валюта – рублі!

По-сьоме, навіть в групах та телеграм каналах є чітка субординація за званнями, за непослух – різки чи “бан” від старшого за званням.

По-восьме, в усіх чатах червоною ниткою проходять заклики до насильства – використовуються найчастіше матюки.

По-дев’яте, часто час збірки встановлюють “по Києву”, що нетипово для організації зустрічей в Україні. Зазвичай, київський час уточняється лише для тих, хто закордоном.

Як проходить вербування

99% телеграм каналів, штибу “ЧВК Редан Франківск”, “Редан Ужгород”, “Антіредан Львів” створені 26 або 27 лютого. Навіть без контенту, в них раптово злітає кількість підписиків з кількох десятків до 1-2 тисяч. Таких каналів десятки – свій для кожного міста з кількістю населення від 25 тисяч. Це свідчить про системність, використання системи накруток (найчастіше спільної) та однотипність (вочевидь все керується з єдиного центру). Ще один спосіб вербування підлітків – онлайн-ігри. Там просто пропонують підписатися на канал, натомість отримати “плюшки”, “іріскі” та бонуси в іграх.

Для чого поширюють рух “Редан – Антиредан”

Під прикриттям поширення субкультури “редан” чи “антиредан” найімовірніше йде збір даних та залучення якомога більшої кількості людей. Це в свою чергу відволікає правоохоронні органи, які зараз активно займаються виявлення колаборантів та державних зрадників.

По-друге, відбувається банальний рекрутинг української молоді віком 12-17 років. Війна, дистанційка, неорганізоване дозвілля – і, як наслідок, в ювеналів надлишок вільного часу, який наразі хочуть спрямувати в русло, сповнене агресії.

По-трете, створюється керований масштабний рух. В теорії зараз основна мета – посіяти хаос, а в реалі, ці діти через певний час, по досягненню повноліття, стануть дієвою керованою силою.

“Війна йде не тільки на полі бою. Ворог хоче знищити нашу країну і використовує наших з вами дітей задля досягнення своїх кровожерливих цілей. Тільки разом ми зможемо це зупинити. Тільки разом ми переможемо цих варварів. Давайте не дозволимо державі членистоногих покалічити наших дітей ще більше, ніж вони скалічені війною зараз!”, – начальник поліції в Харківській області Володимир Тимошко.

Загрузка...
попередня статтяВи не бачите тут хату? Бо газовuкu її БАЧАТЬ. Вони нарахували боргu за лютий-квітень, а потім ще й добuлu судовuм наказом
наступна статтяВсіх їх найближчим часом чекає mрuбунал! Правда всnлuвла: За часи nрезuденства почuнаючu з 1991р в Україні налічувалось: 9 тис. одuнuць танkів, 3 тис. літаkів, 850 кoраблiв, 900 верmoльoтів…Де все це ?!