Заощадити до 50%! Українцям підказали, що робити з опаленням!

0

Програми Фонду енергоефективності та “теплі кредити” дозволять українцям вдвічі скоротити витрати на опалення в зимовий сезон.

Як українці економлять на комунальних рахунках, розповів колишній віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко, передає Обозреватель.

За його словами, програмою “теплих кредитів” за п’ять років скористалися 730 тис. Сімей: “І ОСББ, і приватні будинки вже мають такий досвід. Ефективність дуже велика. Майже 50% зменшення рахунків за рахунок зменшення споживання”.

Зубко пояснив, яким чином отримати “теплий кредит” або працювати з Фондом енергоефективності: “В першу чергу, звернутися до найближчого відділення Укргазбанку або Ощадбанку. Ми працюємо і з ПриватБанком, і з Укрексімбанком, але я кажу про тих банках, які займають активну позицію в модернізації. Там можна отримати всю маршрутну карту, що треба зробити “.

Колишній віце-прем’єр навів приклад, якими можуть бути витрати на утеплення житла і підсумкова економія.

“Беремо 100-квартирний п’ятиповерховий будинок, 6-7 під’їздів. Модернізація його обходиться приблизно в 7 млн ​​грн. Але компенсація призводить до того, що громадянам необхідно сплатити приблизно 1,5 млн грн. Хотів би відзначити перший крок, який не дуже дорогий, 500-600 тис. грн. Це установка індивідуального теплового пункту (ІТП) на такий будинок. Це відразу дає економію до 20-25% споживання енергоносіїв за рахунок того, що відбувається регулювання поставок тепла в залежності від температури “, – зазначив він.

“У Києві є ОСББ в Дарницькому районі, вулиця Ярослава Гашека, 18. Стоять поруч два будинки. Один споживає за нормативом 32 грн на 1 кв. М, а другий будинок минулий опалювальний сезон пройшов в середньому по 8 грн за 1 кв. М при тому, що він встановив ІТП, модернізував свій будинок, провів заходи, які стосуються не тільки опалення, але і освітлення “, – розповів Зубко.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я