Зеленський “ринувся” у ва-банк! Болючий удар по “Свинарчукам і Дубневичам”!

0

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради невідкладний проєкт закону, що дозволяє судді не призначати заставу, коли йдеться про тяжкий або особливо тяжкий корупційний злочин.

Про це йдеться у законопректі №2620.

Документ пропонує доповнити ч.4 ст.183 Кримінального процесуального кодексу пунктом, за яким слідчий суддя або суд має право не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Президент пояснює, що застава замість арешту дозволяє ухилитися від кримінального переслідування.

“Особа, яка вчинила правопорушення, пов’язане з одержанням неправомірної вигоди, маючи фінансові можливості та сплативши певну суму застави, яка навіть може бути меншою за розмір неправомірної вигоди, уникає в подальшому тримання під вартою.

Перебуваючи на свободі, вона має змогу активно протидіяти зусиллям правоохоронців, перешкоджати встановленню істини шляхом знищення документів, речових доказів, залякування осіб, які можуть бути свідками чи потерпілими”, – йдеться в обґрунтуванні законопроекту.

Як відзначають експерти, якщо цей законопрект зміг би раніше вступити у силу, то такі резонансні особи, як Свинарчук, Дубневич наразі би сидилі за гратами.

Тим не менш, така ініціатива президента вже ставиновить серйозну загрозу для злісних корупціонерів, та фігурантів майбутніх антикорупційних розслідувань.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я