Зеленський більше не контролює – депутати шокували! Усе вирішиться сьогодні – термінове засідання!

0

За інформацією джерел “Страни”, сьогодні, на засіданні фракції “Слуга народу” о 18:00 вирішать питання про виключення (або не виключення) Олександра Дубінського.

“Спочатку розглянемо питання, пов’язане з недовірою до глави аграрного комітету Миколи Сольского. Виступатимуть депутати, які голосували за його відсторонення від посади. Потім розглянемо питання Дубінського. Має виступити голова фракції Арахамія, розповісти про результати збору підписів за його виключення з фракції і висловити свою позицію. Сьогодні це питання повинні закрити “, – повідомило джерело.

Зазначимо, що тема Дубінського і ще декілька політичних моментів на сьогодні основні в медійному просторі і найбільш обговорювані.

Так уже на першому робочому тижні в цьому році знову яскраво проявилися проблеми в парламентській монобільшості: провал голосування за призначення міністром енергетики Юрія Вітренка і конфлікт навколо виключення Олександра Дубінського.

Детальніше про те, що відбувається у фракції “Слуга народу” – розбиралися журналісти РБК-Україна.

На початку осені 2019 року, відразу після старту роботи цього скликання парламенту, монобольшість “Слуги народу” слухняно виконувала побажання Офісу президента і особисто Володимира Зеленського. У тому числі і з важливих кадрових питань.

Через без малого півтора року ситуація повністю змінилася. Тепер навіть багаторазові прохання і вмовляння президента – далеко не гарантія того, що його фракція дасть хоча б 200 голосів “за” при номінальній чисельності 246 осіб. Яскравий приклад – дві невдалі спроби призначити Юрія Вітренка міністром енергетики і першим віце-прем’єр-міністром.

На зустрічі з фракцією минулого понеділка, 25 січня, Зеленський сказав депутатам, що вважає Вітренка найкращим претендентом через “рівновіддаленість від олігархів”. І підкреслив, що інших кандидатур у нього немає.

Але навіть особисте прохання президента не зробило належного ефекту. 28 січня за Вітренко проголосували 204 народних депутата. З них “Слуга народу” дала всього лише 177 голосів. І хоча це більше, ніж під час першого, грудневого голосування, призначити Вітренка все одно не вдалося.

Невдача з Вітренком пояснюється двома причинами, говорить інформований співрозмовник РБК-Україна в “Слузі народу”. По-перше, монобольшості не допомогли голосами інші фракції і групи. “За” проголосували лише кілька позафракційних і група “Довіра”.

В СН, за словами джерела, розраховували ще й на підтримку з боку “Батьківщини”. І нібито така поведінка соратників Юлії Тимошенко стало причиною підколів на адресу її політсили, відпущених Зеленським у п’ятничному відеозверненні.

Друга причина – недостатня мобілізація самих “слуг народу”. “Ми не чекали, що Коломойському вдасться” вимкнути “так багато депутатів з голосування за Вітренка”, – визнав один із співрозмовників видання.

Ще в грудні в кулуарах говорили, що за просуванням Вітренка в Кабмін стоїть якраз олігарх Ігор Коломойський. Отже, підтримка з боку близьких до нього “слуг народу” кандидату забезпечена.

Але, за інформацією РБК-Україна, тепер вони збунтувалися через ситуацію з можливим виключенням з фракції Олександра Дубінського, після того як він потрапив під американські санкції. Тому “група Коломойського” і зробила такий демарш, розуміючи, що це голосування важливо для Зеленського, пояснюють джерела в “Слугу народу”.

Загальну чисельність близьких до олігарха “слуг народу” оцінюють в 20-30 чоловік, в особливих випадках він може мобілізувати до 40 депутатів.

Ще одна причина, по якій вони не підтримали Вітренка – підозри в тому, що потенційний міністр може увійти в домовленості з олігархом Рінатом Ахметовим. У грудні “його” депутати, зокрема кілька позафракційних мажоритарників, не підтримали Вітренка, а тепер проголосували “за”.

Не підтримала кандидатуру Вітренка і група в “Слузі народу”, яка орієнтується на спікера Дмитра Разумкова – близько десяти депутатів. Сам Разумков пояснив своє рішення багатомільйонною премією, яку Вітренко отримав за судову перемогу над “Газпромом”.

Ставши біля керма парламенту, Разумков перетворився з спікера Зе-команди в одну з головних фігур української політики. Добре знайомі з ним депутати прогнозують, що в майбутньому він напевно піде в самостійне політичне плавання, можливо, створивши власний проект.

“Думаю, це все призведе його до створення якоїсь партії, буде така модернізована, більш пристойна версія” Оппоблоку “. Саме” Оппоблоку », не ОПЗЖ”, – сказав виданню один з давніх соратників Зеленського.

Атмосфера і міжособистісні відносини всередині монобільшості вже сильно відрізняються від того, що було півтора роки тому, підтверджують співрозмовники з різних груп.

“Зараз вже всі наші депутати собі на умі, всі” при справі “. Неприкаяних майже не залишилося”, – сказав один з нардепів від СН, маючи на увазі, що “слуги” в масі своїй визначилися зі своїми персональними цілями і завданнями. Хтось системно займається партійною роботою у ввіреному йому регіоні, хтось вибудовує свій медійний образ і бореться за увагу ЗМІ, хтось переймається насамперед економічними інтересами.

У минулому році було дві основні хвилі, які спровокували погіршення настроїв в “Слузі народу”, зазначив інший співрозмовник. Перша хвиля трапилася в березні, пов’язана зі зміною уряду. Друга – пов’язана з місцевими виборами, за підсумками яких незадоволеними виявилися безліч нардепів з різних груп впливу.

До різних питань, які виносять на розгляд парламенту, депутати підходять по-різному. Якщо мова йде про законопроекти “для людей”, як, наприклад, про обмеження свавілля колекторів, то вся фракція голосує майже одностайно.

Багато голосів набирає і реалізація якихось глобальних програмних ініціатив, які продавлює особисто Зеленський, наприклад, закон про референдум. Хоча без стимулювання “батогом” не обходиться – під час розгляду цього питання голова фракції СН Давид Арахамія погрожував виключенням тим, хто не проголосує за законопроект.

Якщо мова йде про проекти, які безпосередньо зачіпають інтереси олігархів та інших великих гравців, тоді основні переговори ведуться за межами парламенту, за участю Банкової, особисто президента і т.д. Депутати з груп впливу просто реалізують досягнуті домовленості.

“А якщо економічні теми розглядаємо, то просто так мало хто хоче голосувати, відразу питання: а нам що за це буде? Тобто, тут чітко за принципом” ти – мені, я – тобі “, – розповів співрозмовник.

Головний внутрішньофракційний сюжет в “Слузі народу” в останні дні – це якраз історія з виключенням Олександра Дубінського. З першої спроби, тиждень тому, вирішити це питання не вдалося, хоча вийти з фракції Дубінського закликав особисто Володимир Зеленський.

Потім в СН запустили анонімне голосування в спеціальному мобільному додатку, розробленому для фракції. Більшість тих, хто проголосував підтримало його виключення з фракції. Остаточно питання має вирішитися в понеділок, 1 лютого, на вечірньому засіданні “слуг”.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяМи не мовчимо! У Зеленського не стримались – позиція однозначна!
наступна статтяВ Україні ще вдарять морози, але спочатку потеплішає! Синоптик дав детальний прогноз!