Погода приємно здивує українців
Найближчим часом в Україні очікуються помірні температури і мінімум опадів. Відомо також, що ще буде невелике потепління.
Про це пише Politeka.net з посиланням на прогноз народного синоптика Наталки Діденко у Facebook:
«Над Атлантикою – Азорський антициклон, над Чорним морем – антициклон Sarena, на півночі Європи – потужний циклон Pedro з друзяками, над Середземномор`ям – циклон Olaf. Згідно розташування цих атмосферних утворень і спостерігаємо та прогнозуємо погоду в Європі», – зазначає спеціаліст і додає про території, ближчі до українських:
«На півночі Європи – дощі, сніги та сильний вітер, на крайньому півдні – періодичні дощі та зливи, а більшість континентальної Європи належатиме антициклональній смузі високого атмосферного тиску». В Україні ж буде переважно сухо:
«Україна перебуватиме під впливом чорноморського антициклону, тому 5-го грудня опади малоймовірні, лише хвіст далекого вологого фронту черкне по Луганщині та Харківщині».
У четвер, 5 грудня вночі слід очікувати -1 – -5 градусів, на Заході до -7 – -9 градусів, вдень, звичайно ж, тепліше:
«Передбачається +1 – +5 градусів». Але у східних областях – від 2 морозу до 2 тепла. У столиці країни прохолодно:
«Четвер буде сухим, вночі підмороженим, -1 – -3 градуси». Вдень у Києві очікується +2 – +4 градуси.
Найближчими днями в Україні буде сухо. Вітер південно-західний, 3-8 м/с, вдень злегка потепліє:
«Суха погода з невеликим морозом вночі та «плюсами» вдень – практично ідеальна груднева ситуація», – підсумувала синоптик.
Нагадаємо також, Чорне море перебуває на порозі екологічної катастрофи. В Євросоюзі вже давно б’ють на сполох через ситуацію. Згідно з останніми даними дослідників щодо стану та рівня забрудненості моря – в ньому в 2 рази більше пластикових відходів, ніж, наприклад, в Середземному. Береги біля моря і сама вода катастрофічно обтяжені шкідливим пластиком:
«Від сміття задихається не тільки суша, а й море, проте очистити його від пластика на сьогоднішній день майже неможливо».
Журналісти ж запевняють, що вихід зі складної ситуації є – так щоб мінімізувати наслідки, в Україні необхідно:
«Підвищити штрафи за несанкціоноване викидання сміття і вести безвідмовні заходи по стягненню цих штрафів. Також треба економічно стимулювати відмова від використання пластикових пакетів, посуду, пляшок. Необхідно і активно впроваджувати сортування і переробку сміття, а також роз’яснювати людям наслідки легковажного ставлення до пластику ».