“Дякувати Богу за Україну!” – білоруси, які втекли від Лукашенка до Києва розповіли правду що у них відбувається

0

Ті що встигли переїхати в Україну білоруси на тлі скандалу дякують Богові за можливість жити в Українській державі.

Після гучного скандалу навколо Білорусі та закриття повітряного сполучення з країною встигли втекти в Україну білоруси дякують Богові за те, що в нинішніх умовах для них існує сусідня Україна, де вони можуть перебувати в безпеці. Про це пишуть переїхали жити до Києва з Мінська білоруси, які були змушені покинути рідну країну через режим Олександра Лукашенка.

У своєму Telegram-каналі “Пригоди білорусів в Києві” вони відзначають рятівну роль України для білорусів в нинішній ситуації. “З приводу головною білоруської новини сьогоднішнього дня. Ми в черговий раз подумали: дякувати Богу за Україну!” – відзначають вони. Громадяни Білорусі відзначають, що повне закриття повітряного простору і авіарейсів з країни було лише питанням часу.

“Петля, яка вже рік стискається навколо білорусів та їхніх базового права, ні, не бути вільними, а в принципі можливість фізично перетнути кордон своєї неласкавій батьківщини хоча б в якомусь напрямку, причому всі зміни відбуваються настільки різко і несподівано, що ти ніяк морально до них не можеш приготуватися “, – зазначено в повідомленні.

Які переїхали в Україну білоруси відзначають, що ще влітку минулого року жителів Білорусі позбавили можливості виїхати до Києва поїздом під приводом нерентабельності поїздок в період ковіда. Наступним кроком була повна заборона на виїзд з країни наземним транспортом. При цьому черговий крок ще більше ускладнює для білорусів можливість покинути країну в умовах гострої політичної кризи і наростаючих репресій. Автори також відзначають реакцію українців, які ніколи не стикалися з подібними обмеженнями з боку своєї держави.

“Українці в абсолютній своїй більшості про ці білоруських перипетії мало що чули, тому при нагоді сильно дивуються і взагалі вважають дикістю всі ці повістки, пов’язані з неможливістю вільно пересуватися, і знаходженням цілої країни в заручниках”, – зазначено в повідомленні.

Діалог

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я