Поблизу Тернополя АТО-шнік убuв одного із шести молодиків, які вдeрлиcя до його помешкання (Відео)

0

У Тернопільській області 24-річний хлопець смертельно поранив ножем свого ровесника – одного із шести нападників, які увірвалися на його подвір’я. Поліція відкрила кримінальне провадження. Підозрюваному загрожує два роки ув’язнення.  Утім, на його захист  стало усе село, правозахисники та активісти.

Підозрюваний Андрій Пекельний – військовий, два роки був контрактником в зоні ООС. Нині під домашнім арештом. Каже, цього конфлікту у селі намагався уникнути всіма силами. «На моє володіння увірвалися і почали кричати погрозами і вибивати двері і вікна», – розповідає підозрюваний у вбивстві Андрій Пекельний.

Журналістам ТСН вдалося з’ясувати, що конфлікт виник у сільському клубі. Місцевий хлопець Андрій Пекельний вийшов надвір із шістьма парубками із сусіднього села, на сходах зав’язалася бійка. Андрій почав утікати додому, шестеро нападників погналися за ним. Андрій заскочив до хати, зачинився. Парубки ламали вхідні двері – висмикнули ручку. Андрій вхопився за ніж. “Їх було багато, я за своє життя боявся і за свою маму. Один наніс удар, я впав, в мене ніж випав і потім вони хотіли мене вже добивати, я просто встиг ще взяти ніж і один накинувся на мене”, – розповідає Андрій.

Ніж імовірно потрапив нападнику у артерію, він ще зміг вибігти з подвір’я, але через кілька сот метрів упав і помер від масивної кровотечі. Андрій сам викликав поліцію, нападники – швидку. Загиблому хлопцеві теж було двадцять чотири роки, він із сусіднього села. Його мама, яка працює продавчинею у селі, де сталася трагедія, сьогодні лиш плаче.

Андрій був тверезий, нападники – ні, кажуть місцеві правоохоронці. Вони спершу відкрили кримінальне провадження за статтею, яка передбачала покарання Андрію за вбивство – вісім років за ґратами, потому перекваліфікували на іншу – з меншим, дворічним  терміном ув’язнення. «Злочин перекваліфіковано на статтю 118 кримінального кодексу України – це умисне вбивство за перевищення меж необхідної оборони», – розповідає керівник ГУ Нацполіції у Тернопільській області Олександр Богомол.

Але це обурило Андрієних односельців, бо вважають хлопця невинним. «Вибили двері, вдерлися до хати, маму побили, його побили, як квасне яблуко. Вбивство сталося, але він захищався вдома», – кажуть сусіди.

Необґрунтованим називає оголошення підозри і міністр МВС. Він заявив, що розслідування  справи передадуть до Головного слідчого управління Нацполіції. “Вважаю передчасним і необґрунтованим оголошення підозри 24-річному ветерану АТО, який був вимушений застосувати холодну зброю для самозахисту”, – каже Арсен Аваков.

Загрузка...