Сьогодні історичний день! Щ0йно перша леді зробила це! Просто у Британії.. Зеленський аплодує – і хто тепер що скаже?!

0

Під час офіційного візиту Президента України до Великої Британії дружина Глави держави Олена Зеленська відвідала музей Лондонського Тауера, де за її ініціативою був підписаний Меморандум про започаткування першого на території Великої Британії україномовного аудіогіда.

Про це повідомляє Офіс президента.

Відповідно до положень Меморандуму, Адміністрація історичних королівських палаців (м. Лондон) підтримує ініціативу першої леді та бере на себе зобов’язання найближчим часом запровадити україномовний аудіогід в одному з найвизначніших місць не лише Великої Британії, а й світу – Лондонському Тауері (Tower of London).

Окремою важливою домовленістю є готовність британських партнерів і надалі співпрацювати з Україною та поширювати практику запровадження аудіогідів українською в інших музеях та історичних королівських палацах країни.

«Для України й для мене особисто аудіогіди українською – це не тільки про зручність і доступність. Це, перш за все, про прийняття України у світі, про її голос, який незабаром можна буде почути і в Лондонському Тауері, – наголосила Олена Зеленська. – Щиро вдячна всім, хто підтримав мою ініціативу та заклав фундамент для того, щоб в одному з найвидатніших та найвідоміших місць світу скоро лунала й українська мова».

Лондонський Тауер (англ. Her Majesty’s Royal Palace and Fortress, Tower of London) – одна з найвизначніших архітектурних пам’яток Великої Британії, історичний центр Лондона. Входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щороку музей відвідують майже 3 млн туристів.

Нагадаємо, 28 серпня ми повідомляли про те, що у межах ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської з поширення української мови у світі та впровадження україномовних аудіогідів у найбільш знакових місцях, зокрема – найбільших музеях світу, аудіогід українською з’явився в Азербайджанському національному музеї килима (м. Баку).

Також варто відзначити, що Азербайджанський музей не був першим. У червні 2020 року українською також «заговорив» один з найбільших музеїв Австрії – художня галерея Альбертіна (м. Відень).

Загрузка...
попередня статтяАркадій Бабчекно: якщо «Порох» не переживе ковід-19, то країні кінець, тому що більше такого проєвропейського лідера в країні немає
наступна статтяЗеленський ввечері підписав – історичну угоду. Тепер все зміниться – українці аплодують