Вам не соромно? Відома лікарка терміново звернулася до нардепів – відчай. Буде біда – Будьте людьми!

0

Сьогодні, 15 грудня Верховна Рада буде голосувати за держбюджет – 2021 і до нардепів з відкритим листом звернулася відома лікар-інфекціоніст, член оперштабу по боротьбі з Covid-19 Ольга Голубовська.

Вона просить парламентарів не приймати проект держбюджету в тому вигляді, в якому він є зараз. Свого листа вона розмістила в соцмережі.

“Я хочу звернутися до тих народних депутатів, у яких ще є якась совість. Не голосуйте за цей бюджет, в якому медицина знову фінансується за залишковим принципом. Так, так було завжди. Але зараз явно не той час.

Цей бюджет ще далі триматиме докторів з зарплатою, яку можна порівняти з виплатами по безробіттю. Вам не соромно, народні обранці? Мені соромно про це навіть писати.

Цей бюджет не дозволить змінити тарифи, які не відповідають реальним цифрам, виплат по ковідному пакету вистачить тільки на перший квартал …. а там ми впораємося вже, думаєте? … На протидію інфекційних хвороб менше, ніж у 2020 році …

На існування інфекційних стаціонарів в режимі “готовності” грошей немає. Пройде ця пандемія, яка врятувала нашу службу від знищення такою страшною ціною, і знову все повернеться на круги своя – велика частина інфекційних стаціонарів не виживе. Природно, разом з інфекціоністами.

І це – в країні хронічних епідемій. А зараз ще й світових пандемій. Замість того, щоб зробити висновки, знову ті ж улюблені граблі, але ж і виїхати-то нікуди, панове.

У два рази знижений бюджет на інтернатуру … ну, прямо, як в анекдоті – а ви гроші з них за вхід брати пробували? Це що, така сучасна тактика видавлювання фахівців з країни? Вельми успішна, смію зауважити, 80% випускників себе тут не бачать, або не бачать себе в клінічній медицині.

Хто вас лікувати-то буде, безсмертні ви наші?

І, нарешті, близько 4% ВВП на медицину – це порушення закону “Про Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”, де самі наші горе-реформатори заклали 5% ВВП. (Це той самий закон нібито про “реформу охорони здоров’я”, а насправді – про гроші, куди вони йдуть і за ким … інтересів хворих там немає і близько …).

Пріоритетом для нашого міністра зараз є зарплата медпрацівникам. Без вирішення цього питання в сучасному світі, де нестача персоналу, ліберальний підхід до підтвердження диплома неминуче призведе до величезного відтоку кадрів. Причому всіх – лікарів, середнього медичного персоналу. Не може висококваліфікована людина, яка 10 років витратила на навчання в одному з найважчих ВНЗ, отримувати зарплату, нижче якої тільки мінімальна пенсія. Це принизливо.

Невже цілодобова робота, від якості якої залежить ваше життя, що вимагає повної самовіддачі, що супроводжується емоційним вигорянням і ненормованим робочим днем ​​повинна так оплачуватися державою? Невже лікарська спеціальність – непотрібний вам атрибут існування країни?

Перегляньте бюджет, панове присяжні засідателі, будь ласка. Будьте людьми. Інакше буде біда … “, – написала лікар.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я