Важливий крок! Пенсії перерахують – що потрібно знати українцям. Вже наступного місяця

0

В Україні в грудні перерахують прожитковий мінімум, який буде діяти до 1 липня 2021 року. Перерахунок вплине на три групи пенсіонерів: тим, хто отримує мінімум; тим, хто отримує максимум і тим, у кого великий стаж.

Про це пише Obozrevatel.

Перерахунок закладений в бюджеті на 2020 рік. Прожитковий мінімум для тих, кому більше 60 років (мінімальна пенсія) збільшиться всього лише на 57 грн (до 1769 грн). Всі, хто зараз отримує менше, можуть розраховувати на доплату до зазначеного рівня. Це перша група українців, які отримають надбавку.

Друга група – ті, хто заробив багато стажу. Згідно із законом “норма” – 30 років для чоловіків і 35 років для жінок. А якщо стаж вище, то покладена надбавка в розмірі відсотка від прожиткового мінімуму. Наприклад, зараз жінка, маючи 40 років стажу, до основної пенсії отримує надбавку в 172 грн. А вже з наступного місяця – майже 177 грн.

Третя група нечисленна, але отримає відчутну прибавку – до 570 грн. Йдеться про тих українців, які мали великі зарплати (приблизно в 8 разів вище середньої), або вийшли на заслужений відпочинок за спеціальними правилами. Зараз розмір їх виплати обмежений 10 прожитковими мінімумами і становить 17 120 грн, а вже з 1 грудня їх виплата може скласти вже 17 690 грн.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що пенсіонери в Україні відтепер практично перестануть стикатися з проявами бюрократії і обтяжливими процедурами.

Про це повідомляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своєму офіційному Telegram-каналі.

Влада України продовжує піклуватися про найменш соціально захищені верстви населення. В умовах загрози пандемії коронавируса було прийнято рішення значно полегшити життя пенсіонерам. Тепер їм не доведеться витрачати нерви на вирішення бюрократичних проблем.

“Уряд підтримав рішення про введення політики” єдиного звернення “в питанні призначення пенсій. Вже найближчим часом пропаде необхідність відвідування відділень Пенсійного фонду і банківських установ. Не треба буде наносити по кілька візитів поспіль чиновникам і банківським службовцям”, – запевнив Денис Шмигаль.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я