Варто знати! Причини, із-за яких ми стаємо забудькуватими!

0

Забудькуватість асоціюється зі старінням, хоча молоді люди теж нерідко відчувають проблеми з пам’яттю. Якщо помітили, що часто втрачаєте речі, сумніваєтеся, чи вимкнули світло у квартирі, і не виконуєте обіцянок, просто тому що вони вилетіли з голови, — ось чому це може відбуватися, інформує Ukr.Media.

Багатозадачність

Тренд на багатозадачність поступово сходить нанівець, те, що такий режим роботи погано впливає на продуктивність, підтвердило вже не одне дослідження.

Що б не писали люди у своєму резюме, реально ефективно справлятися з кількома справами одночасно можуть лише дуже небагато з нас. Дослідження, яке протестувало 200 учасників на високоточному симуляторі водіння, і лише 2,5% з них змогли впоратись з поставленими завданнями.

Багатозадачність погано впливає на пам’ять з кількох причин. Найочевидніша — ти не можеш як слід зосередитися на певному предметі, а це важливо для запам’ятовування. Крім того, в такому режимі людина постійно відчуває стрес, що теж погіршує пам’ять. І нарешті, постійні відволікання заважають мозку формувати нові спогади.

Прийом деяких ліків

На когнітивні здібності можуть погано впливати деякі лікарські препарати. Часто зниження пам’яті і проблеми з концентрацією — побічні ефекти антидепресантів.

На пам’ять можуть вплинути препарати для лікування різних розладів: від тривожності до виразки або хвороби Паркінсона. Якщо помітили, що проблеми з пам’яттю почалися після прийому ліків, почитайте, чи немає у них такої побічної дії.

Стрес

Стрес — головний руйнівник пам’яті, хоча він впливає, скоріше, на здатність концентруватися, а не на запам’ятовування.

За словами директора відділу когнітивної неврології в Медичному центрі Wexner Університету штату Огайо Дугласа Шарре, коли людина відчуває стрес, її розум постійно відволікається на сторонні турботи і думки, не фокусуючись на предметі. В результаті здається, що у вас погана пам’ять, хоча насправді проблема в пильності.

Якщо ви постійно живете у стресі, то він може перетворитися на звичку і навіть залежність. Щоб упоратися із забудькуватістю, спробуйте знайти свої способи швидко заспокоїтися і зосередитися.

Психічні розлади

Як зазначає Дуглас Шарре, все, що здатне вплинути на мозок, може бути причиною проблем з пам’яттю.

Часто забудькуватість вважається симптомом депресії. В такому стані людині складно фокусуватися на тому, що відбувається, і це заважає мозку створювати нові спогади.

При тривожному розладі мозок постійно працює в режимі багатозадачності, людина турбується про кожну дрібницю, а, як ми вже з’ясували, це негативно впливає на пам’ять.

Хороша новина в тому, що коли ви візьмете хворобу під контроль, пам’ять відновиться.

Недолік сну

Те, що безсонна ніч погано впливає на психічний і фізичний стан, можна помітити після першого ж разу: погіршується настрій, здатність концентруватися, ви відчуваєте втому і туман в голові. Регулярний недосип призводить до стресу, тривоги, а отже, і погіршення пам’яті.

Крім того, відсутність повноцінного 7-8-годинного сну спричиняє цілий ряд хронічних захворювань: збільшує ризик діабету, хвороб серця і гіпертонії, зайвої ваги, знижує імунітет і в цілому скорочує тривалість життя.

Недостатня активність щитовидної залози

Щитовидна залоза відповідає за гормони, а отже, може впливати на організм різними способами: знижувати метаболізм, викликати хворобливі менструації, перепади настрою.

Недостатня активність щитовидної залози, наприклад, при гіпотиреозі, часто дає симптоми, схожі на депресію, — в тому числі проблеми з пам’яттю і концентрацією. Якщо крім поганої пам’яті ви відчуваєте постійну втому, сонливість, сухість шкіри, набираєте вагу, хоча апетит при цьому не зростає, варто проконсультуватися з ендокринологом.

Коли починати турбуватися із-за проблем з пам’яттю

У молодому віці забудькуватість рідко буває викликана серйозними неврологічними проблемами зразок хвороби Альцгеймера або деменції. Тим не менше в деяких ситуаціях проблеми з пам’яттю у молодих людей теж повинні викликати занепокоєння. Якщо ви постійно забуваєте імена близьких людей і знайомих, з якими регулярно спілкуєтеся, ставите одне і те ж питання по кілька разів або не можете пригадати, де залишили ту чи іншу річ, навіть якщо ні на що не відволікалися в цей момент, — варто звернутися до лікаря, щоб виключити хвороби нервової системи.

Загрузка...
попередня статтяВершково-курячі ніжні котлетки, які тануть в роті!
наступна статтяКортеж Зеленського і Лукашенка приголомшив українців, кадри злили в мережу