Site icon Звістка

Чому з’являється гіркота у роті! Основні причини появи неприємного відчуття!

Гіркота в роті після їжі може іноді виникати у всіх через вживання гострої пряної їжі. Однак, якщо неприємний присмак з’являється регулярно, то це може бути симптомом дисбалансу в роботі організму, інформує Ukr.Media.

Погана гігієна порожнини рота

Це найбільш поширена причина, чому з’являється гіркота у роті. Це відбувається через скупчення слини і бактерій під язиком у зубах і яснах.

Прийом антибіотиків або антидепресантів

Є деякі ліки, які, коли потрапляють в організм, засвоюються і виділяються в слину, що призводить до появи гіркоти у роті. Прикладами є антибіотики, такі як тетрацикліни, засоби від подагри або ліки, які використовуються для лікування деяких захворювань серця.

Крім того, люди, які приймають антидепресанти, також можуть відчувати гіркоту у роті.

Прийом вітамінних домішок

Деякі вітамінні домішки, такі як цинк, мідь, залізо або хром, можуть призвести до відчуття гіркоти у роті. Цей побічний ефект дуже поширений.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

Гіркота в роті може бути викликана кислотою шлунка, що надходить у стравохід. Шлунковий сік у нормі не повертається в стравохід, але під час деяких захворювань, як, наприклад, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, кислота з шлунка потрапляє в стравохід, викликаючи печію і гіркий смак у роті

Ендокринні захворювання

Під час порушення роботи щитовидної залози і надниркових залоз може виникнути гормональний дисбаланс, що провокує спазм жовчовивідних проток.

Порушення функції жовчовивідних шляхів і печінки

Найчастіше біль з’являється вранці. Симптоми захворювань жовчного міхура і печінки: металевий присмак у роті, темнуватий колір сечі, жовтизна шкіри, білий наліт на язиці.

Exit mobile version