Корисно знати! Як легко відчистити замшеве взуття від солі, бруду і жиру!

0

Замшеве взуття – це дуже красиво і елегантно. Але, на жаль, в наших погодних умовах замшеве взуття більше за будь-яке інше стрaждaє від бруду на дорогах. На ньому залишаються забруднення, соляні розводи і навіть масляні плями. І тому багато хто відмовляється від такого красивого взуття на користь більш практичній шкіряній парі.

Однак чи варто це робити? Адже сучасні засоби захисту замшевого взуття можуть зробити його більш стійким до забруднень! Але якщо взуття все-таки забруднилася – як його можна швидко почистити?

Ось що треба робити, якщо ви прийшли додому в брудному і мокрому замшевому взутті.

1. Висушіть взуття, набивши його газетами. Сушити треба далеко від джерел тепла!

2. Після висихання потрібно очистити взуття спеціальною гумовою щіткою для замші, а якщо такої щітки немає, то ідеально підійде звичайний учнівський ластик.

3. Якщо на взутті залишилися соляні розводи – змочіть губку водою, намильте простим господарським милом без барвників і почистіть пляму. Піну заберіть губкою, змоченою в чистій воді.

4. Соляні розводи добре видаляються за допомогою суміші нашатирного спирту і води (1 частина нашатирного спирту на 4 частини води). Змочіть в такому розчині чисту ганчірку, протріть пляму і потім протріть ще раз взуття чистою вологою ганчіркою.

5. Просушіть взуття ще раз, розчешіть ворсинки м’якою щіткою. Якщо є водовідштовхувальний спрей, нанесіть його відповідно до інструкції.

6. Видалити з замші невеликі потертості допоможе наступний розчин. Розведіть 1 чайну ложку соди в склянці знежиреного молока. Протирайте періодично такою сумішшю замшу.

7. Жирні плями легко можна видалити за допомогою очищеного бензину. Найкраще підходить бензин для запальничок. Змочіть тампон і протріть пляму, залиште на 1 годину і почистіть щіткою. На жаль, якщо барвник був не стійкий, то взуття в цьому місці може поміняти колір. Тому спочатку пробуйте бензин в непомітному місці.

8. Жирні плями можна видалити за допомогою крохмалю або тальку. Насипте засіб на пляму, залиште на годину, щоб жир вбрався, потім почистіть щіткою. Спосіб ідеально підходить для свіжих плям.

9. Зі світлої замші, плями від солі і інших забруднень можна вивести розчином з 1 склянки теплої води, 1 чайної ложки перекису водню, 1 чайної ложки нашатирного спирту. Змочіть в цьому розчині ватний диск і акуратно пройдіться по поверхні речі.

10. Замшеве взуття коричневого кольору врятує кавова гуща. Нанесіть вологу кавову гущу на поверхню замші, злегка потріть щіткою, дайте просохнути і потім очистіть сухою щіткою.

11. Біле замшеве взуття можна почистити сухою сумішшю товченої крейди і зубного порошку 1: 1. Обробіть ретельно поверхню, залиште на пару годин, а потім ретельно почистіть щіткою.

Джерело

Загрузка...