Негативне налаштування! Основні причини незадоволення від життя!

0

Негативний настрій шкодить вашому емоційному і навіть фізичному здоров’ю, псує відносини та кар’єру, та й просто заважає отримувати задоволення від життя. Для початку спробуйте визначити, в чому джерело вашого негативізму і страху. Іноді цього достатньо, щоб поглянути на життя з іншого боку, інформує Ukr.Media.

Ви не хочете відчувати розчарування

Надія на краще робить вас уразливими. Можливо, люди й обставини часто розчаровували вас в минулому, а тепер ви «захищаєте» себе, припускаючи найгірше. Адже якщо не сподіватися на хороше, ви не будете розчаровані, коли доля повернеться до вас спиною. Вам бракує навичок, щоб впоратися з ситуацією, яка вийшла з-під контролю, тому ви заздалегідь налаштовуєтеся на провал.

Наслідування

Ви наслідуєте батьків або інші рольові моделі дитинства. Простіше перейняти чужий підхід і погляди на життя, ніж розвивати власні!

Ви побоюєтеся бути відкинутими

Коли ви боїтеся, що оточуючі не приймуть або не схвалять вас, ви вирішуєте (свідомо чи несвідомо) випередити їх і «кинути» першими. Зрештою, знецінюючи чужу значимість чи привабливість, ми пом’якшуємо біль від будь-якого принизливого і зневажливого зауваження на нашу адресу. Цей же метод ви використовуєте, коли погано відгукуєтеся про себе. Наприклад, говорите що-небудь самознищуюче кшталт: «Я така жирна у новому платті» або «Я страшенно тупий» перш, ніж це зробить хтось інший.

Ваш світ чорно-білий

Якщо ви не впевнені, що впораєтеся ідеально, ви відмовляєтеся пробувати взагалі. Якщо ви не маєте сил догодити всім, ви не бачите сенсу сподобатися хоч комусь. Така установка приводить до ізоляції та пасивності, адже ви вірите, що будь-який проступок обернеться жахливими наслідками.

У вас нереалістичні очікування

Ви хочете змінитися раз і назавжди. Ви берете на себе забагато. Ви намагаєтеся вирішити всі проблеми за один раз. А стикаючись з перешкодами, надто гостро реагуєте або відмовляєтеся від спроб взагалі.

Ви вважаєте, що будь-яке негативне почуття неприпустиме або є ознакою слабкості

Тим самим ви відмовляєтеся від самого себе. Ви не можете (або не хочете бачити), що емоції є нормальними і здоровими — вся справа в пропорції. Коли ви печете пиріг за рецептом потрібно додати в тісто сіль. Якщо насипати цілий стакан, страва буде зіпсована. Однак, щіпка солі необхідна, щоб надати смак. Те ж саме можна сказати про емоції. Не можна забороняти собі злитися. Це недосяжна мета. Важливо вибрати об’єктив, через який ви дивитеся на світ і самого себе.

Страх і гнів

Ви сподіваєтеся, що страх і гнів додадуть вам сил. Дійсно, ці емоції можуть ненадовго викликати прилив адреналіну, але вони послаблюють імунітет, викликають депресію і тривожність.

Потрібна допомога

Ви шукаєте розради, уваги або допомоги, але не можете попросити про це прямо. Тому ви отримуєте те, що вам потрібно, висловлюючи негатив.

Чутливість

Ви надмірно чутливі до емоційного та (або) фізичного дискомфорту. Сприйнятливі люди з низьким больовим порогом, а також ті, хто пережив серйозну психологічну травму, кризу або низку невдач, більш схильні до негативу.

Ви індивідуаліст

Вам не подобається бути як всі, тому ви намагаєтеся плисти проти течії. Але не помічаєте, що це така ж автоматична реакція, як і бездумне слідування за натовпом.

Минуле наздогнало вас

Ви підсвідомо відіграєте минулий конфлікт з авторитетною фігурою або людиною з минулого, яка контролювала вас. Відтворюючи ситуації з дитинства в сьогоденні, ви намагаєтеся досягти іншого результату, тепер вже на свою користь.

Ви звикли бути жертвою

Ви вважаєте, що це знімає з вас відповідальність за своє життя. Ви забуваєте, що тепер у вас більше можливостей впоратися з проблемами, і ви не такі безпорадні, як раніше.

Контроль

Ви хочете контролювати ситуацію. Заздалегідь зробивши висновок, що нічого не вийде, ви переконуєтеся в тому, що життя передбачуване.

Почуття

Ви відчуваєте голод, злість, почуття самотності або втоми. Будь-яка з цих причин (а особливо їх поєднання) може зробити вас дратівливими, пригніченими і нетерплячими.

Об’єктивно

У вашого негативізму є об’єктивна причина. Наприклад, ви страждаєте від клінічної депресії. Крім того, є захворювання, які посилюють негативне сприйняття, наприклад, діабет або порушення в роботі щитовидної залози.

Зміни — це завжди важкий виклик, тому будьте терплячими, якщо у вас виникне спокуса повернутися до старих звичних моделей мислення або поведінки. Чим більше співчуття ви проявите до себе, тим успішніше позбудетесь негативного погляду на світ.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я