Постійне невдоволення життям! Чи шкідливо безперервно скаржитись!

0

Сучасний стиль життя змушує нас проявляти підвищену активність у всіх сферах діяльності. Занурюючись у величезну кількість різних справ, ми починаємо все більше скаржитись і робимо це так часто, що невдоволення стає звичкою. Але які наслідки? Чи шкідливо постійно скаржитись на життя або ж не варто звертати на це увагу?

Постійно скаржитись — загроза для здоров’я, і це не гучна заява, а факт, заснований на дослідженні Стенфордського університету. Негативний вплив постійної незадоволеності життям в першу чергу позначається на тиску і рівні цукру. Якщо не змінити ситуацію, можна отримати діабет і серцеві захворювання. Також деградує зона мозку, гіпокамп, через що погіршується пам’ять і концентрація. Ну і звичайно ж негатив банально виснажує психіку, а невдоволення зростає і зникає бажання що-небудь робити, інформує Ukr.Media.

Крім здоров’я, нескінченне невдоволення руйнує як дружні, так і сімейні стосунки. Людині властиво переймати частину чужих емоцій на себе, а оскільки негатив завжди сприймається яскравіше, ніж позитив, то людину, яка вислуховує нескінченний потік невдоволення, почне дратувати той, хто постійно скаржиться.

Здавалося б, назріває логічний висновок — не скаржитись на життя, а якщо такі думки починають назрівати, всіляко ігнорувати їх. Але це не зовсім правильно. Якщо так робити, то стресу не уникнути, адже проблеми, які викликають невдоволення будуть тільки накопичуватися. Треба не уникати думок про незадоволення, а навпаки відстежувати їх і шукати рішення.

Можна подумати: “Легко сказати”, але якщо вірити психологам все з того ж Стенфордського університету, то це не так складно, як ми думаємо. За їх концепцією, ниття — звичка з дитинства. Коли людина скаржиться, вона не хоче брати на себе відповідальність за дії, які їй потрібно вчинити для вирішення проблеми і тим самим добровільно відмовляється від свободи. Якщо людина не скаржиться і натомість шукає шляхи вирішення, в її житті відбуваються позитивні зміни.

Такі люди є більш здоровими, успішними і щасливими. Все це завдяки їх впевненості у своїх силах. Такого настрою не можна досягти самонавіюванням. Існує тільки один спосіб: як би це банально не звучало, потрібно просто почати. Почати з досягнення успіхів у невеликих справах і тоді замахнутися на серйозні проблеми буде набагато легше.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я