Повені та катастрофічне потепління! Синоптики спрогнозували 2020 рік!

0

Погодні умови в новому 2020 року в Україні приведуть до нових температурним рекордів і збільшать кількість аномалій. Завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ГСЧС і НАНУ Віра Балабух, завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди інституту Вазіра Мартазінова і найвідоміший народний синоптик України Леонід Горбань розповіли, яку погоду очікувати в 2020 році, пише РБК-Україна.

Як розповів Леонід Горбань, за класифікацією Брюсова календаря настав рік Місяця. Після Нового року зима і засніжить, і заморозить.

“Весна в рік Місяця спочатку дуже холодна, до середини березня тримаються сильні морози. У квітні холодно і сиро, тільки в кінці місяця стане ясно і тепло. Травень – жаркий і посушливий, в середині понад два тижні без опадів. Але цю суша компенсують два літні місяці, які очікуються прохолодними через часті дощі, але не холодними, адже сонце стоїть високо і гріє добре. у серпні картина зміниться – він буде посушливий, жаркий, в середині місяця знову два тижні без дощів. Осінь холодна і сира: вже вересень, на відміну від попередніх років, про ажется по-справжньому осіннім, дощовим. Наприкінці жовтня можливі заморозки, а в другій половині листопада – морози. Але на початку жовтня після невеликих дощів чекаємо 10 днів нежаркій, але сухий і приємною погоди. Грудень – холодний, з дощами і снігом, але морози невеликі “, – вважає Горбань.

Віра Балабух вважає, що зупинити потепління скоро стане неможливо. А ось вчені вважають, що зараз на погоду впливають нові фактори, яких не було в минулому, коли складався Брюсов календар. І тому скептично ставляться до розрахунків, які обіцяють сильні морози і рясні опади, як спрогнозував Леонід Горбань на 2020 рік. Метеоролог впевнена, що 2020 рік буде у чому схожий на попередній: нас чекає тепла зима, спекотне літо, опади нижче норми і різка зміна температур.

“Процеси зміни клімату в бік потепління на нашій планеті і в Україні посилюються. Протягом останніх п’яти років були найтеплішими за весь період інструментальних спостережень, а 2019 рік, ймовірно, виявиться найтеплішим роком. Найбільш небезпечними в цей період були хвилі тепла, які спостерігалися на всіх континентах і привели не тільки до безлічі нових температурних рекордів, але і до значної смертності серед населення. протягом 2019 року в Європі було 5-6 потужних хвиль тепла, які викликали природні аномалії. зокрема, у Франції влітку набл юдалось дві хвилі рекордного спеки, в червні температура вперше досягла 46 градусів за Цельсієм. Загинуло близько 1,5 тисячі осіб “, – розповіла Віра Балабух.

На жаль, частота і тривалість хвиль тепла посилюється. Це пов’язано зі зміною атмосферної циркуляції і призводить до підвищення температури Світового океану. За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), більше 90% надлишкового тепла, що утворився в результаті зміни клімату, зберігається в океанах. У 2019 теплосодержание океанів істотно збільшилася. Вода в Атлантичному океані, особливо в його північній частині, прогрілася до глибини 700 м і більше.

В Україні в 2019 році також зазначалося кілька потужних хвиль тепла. Внаслідок цього середньодобова температура повітря була на 10-15 градусів вище норми. Червень виявився найтеплішим за період спостережень, а в грудні відзначалися літні температури. Найбільш аномальної температура повітря була в західних областях України.

Вчений роз’яснила, що нагріває Світовий Океан не підвищена сонячна активність, а людська діяльність, перш за все триває викид парникових газів.

“Зараз йде фаза зменшення сонячної активності, якої повинна була б відповідати фаза похолодання, але відбувається навпаки, тому що людина впливає на перегрів Землі майже в 10 раз більше, ніж природа. Протягом останніх п’яти років концентрація парникових газів в атмосфері підвищилися до рекордних рівнів , що свідчить про збереження тенденції до потепління протягом найближчих років і, ймовірно, десятиліть. Тому 2020 рік, ймовірно, не буде винятком. Нас чекають нові хвилі тепла, різкі зміни температури, дефіцит ос дков, спекотне літо, сильні зливи, грози, град, шквали “, – резюмувала Балабух.

На жаль, Україна потрапила в регіони, де протягом останніх десятиліть температура зростає дуже швидкими темпами, які істотно перевищують зростання глобальної температури. За прогнозами вчених, такі зміни будуть тільки посилюватися, якщо людство не вживе необхідних заходів. Тому в серпні 2019 року ООН оголосила надзвичайну кліматичну ситуацію, а в листопаді Європарламент проголосив надзвичайний кліматичне стан в Європі.

Вазіра Мартазінова вважає, що 2020 рік у синоптическом плані буде схожий на попередній. Вчений говорить, що українців очікує м’яка зима, затяжна весна, спекотне літо і нестача опадів. При цьому очікується більше ураганів і повеней, причина яких криється в зміні циркуляції повітря.

“Протягом кожного місяця буде велика нестійкість температури – від холоду до тепла. Кожні 5-6 днів ймовірні різкі перепади температури повітря, найскладніші регіони – це Карпати і Західна Україна, але можуть бути повені і в південно-східних областях. При будь-яких великих перепадах температури, від тепла до холоду або від холоду до тепла, завжди виникають синоптичні стихійні ситуації. Тому можна зробити прогноз, що в році, що наступив буде той же, що і в минулому “, – аналізує Мартазінова.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяПростий рецепт ніжної яловичини в духовці! М’ясо завжди виходить м’яким при мінімальних зусиллях!
наступна статтяВ Україні зростуть виплати для безробітних! Що потрібно знати!