Правильна посадка картоплі, яка допоможе отримати великий врожай!

0

Існують різні способи посадки картоплі. Радять вибрати найкращий, той, який найбільше підходить, завдяки якому можна зібрати хороший урожай. Особливу увагу радять приділити сортам картоплі.

Способи посадки картоплі, від якого залежить підвищена врожайність овоча

Традиційний під лопату

Для даного способу ґрунт попередньо готують з осені. З настанням весни також, варто його вспушити. Як тільки прогріється земля, бажано висаджувати картоплю. Коли розпустяться бруньки на березі — тоді підходить час для посадки.

Рядки копають на відстані один одного близько 70 сантиметрів. Ямки мають бути близько 10 сантиметрів.

Як тільки картопля зійшла і пустила добре паростки, її обов’язково підгортають. Вважається, що це збільшить в кілька разів врожайність.

У гряди

Висаджування даним способом здатне вплинути на розміри овоча. Грядки роблять висотою близько 35 см. Викладають в лунки спочатку гній, золу, потім картоплю.

Під час підгортання, ґрунт беруть в міжряддях. Це дозволить не травмувати кореневу систему. Перед викопуванням за два тижні скошують бадилля.

У борозни

Даний спосіб дозволить вдало посадити картоплю. Борозну викопують шириною близько 20 см, з глибиною — 15. Земля підсипається в міру виростання бадилля.

Під кол

Даний спосіб добре підходить для тих людей, які хочуть мати хороший урожай картоплі і немає можливості посадити під лопату. Перед висадкою картоплі землю підгортають. Одна людина робить розмітку за допомогою кола, друга — висаджує картоплю.

Даний спосіб хороший тим, що висаджування робиться дуже швидко не вимагає великих витрат і часу. Перед висадкою, ґрунт обприскують азотним добривом, через 3 години радять почати висаджувати.

Якими способами висаджувати картоплю

Метод Мітлайдера

Відомий американський вчений розповів, як збільшити врожайність картоплі за допомогою правильного способу посадки. Копають грядки, ширина яких досягає близько пів метра. Ґрунт не чіпають, але грядки перекопують.

Роблять розмітку, яка залишається до наступного року. Бульби кладуть в дві шеренги в шаховому порядку. Завдяки даному способу, врожайність збільшується удвічі і відсутнє підгортання.

Китайський спосіб

Завдяки йому, варто викопати ями з розміром 1 метр на 1 метр. На дні організовують компостну купу, додають золу. Навесні в дану яму кладуть по 3-4 картоплі з невеликими надрізами, засипають землею. Добриво здатне вплинути на зростання картоплі.

Квадратно-гніздовий спосіб

Для даного способу вибирають невелику ділянку землі, поділяють на квадратні сектори. Всередину кожного квадрата, розмір якого 25 см на 25 см, кладуть картоплю паростками вниз. Як тільки з’являються паростки, знову кладуть картоплю і засипають землею. Даний спосіб буде хорошим для дощового літа і весни.

Способи, що допомагають збільшити врожайність картоплі

В бочку

Якщо немає потрібної ділянки землі, можна посадити картоплю в бочку, для цього на дно викладають перегній, засипають землею, викладають картоплю, до 10-20 штук і засипають ґрунтом. Бажано добре підливати овоч після того, як виросте бадилля.

Посадка в траншеї

Роблять в землі поглиблення 30 сантиметрів. По траншеї викладають сіно, висота якого становить — 15 см.

Засипають гноєм і золою, через два тижні, в дані траншеї викладають картоплю з відстанню близько 30 сантиметрів. Підгортають, як тільки з’являтися паростки.

Під плівку

Вибирають місце для посадки картоплі. Удобрюють, накривають темною плівкою, в місцях, де буде картопля, роблять отвір в плівці, встромляють в нього картоплю. Даний спосіб зберігає вологу, земля не пересихає.

Для посадки радять вибрати картоплю, яка добре підходить під місцевий клімат, ґрунт. Бажано не садити свою картоплю, так як її врожайність з кожним роком зменшується. Добре підходять сорти, які не схильні до різних захворювань, мають морозостійкість.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я