Результативні способи, які дозволять зупинити машину у випадку відмови гальм!

0

Від відмови гальм не застрахований жоден водій, навіть той, що підтримує свій транспортний засіб в належному стані і регулярно перевіряє всі вузли і системи. У разі відмови рахунок піде на секунди, а тому кожен водій повинен принаймні мати уявлення про те, що і як слід робити в такій ситуації, щоб розвиток подій не пішов за найгіршим сценарієм.

Неправильно підібрана гальмівна рідина, стерті колодки, витік, заклинювання елементів конструкції, знос колодок – все це далеко не повний перелік причин, за якими гальма в автомобілі можуть відмовити в невідповідний момент. Звичайно ж, працездатність гальмової системи багато в чому залежить від регулярності та якості технічного обслуговування. Однак, ніхто не може бути застрахований на 100%, навіть найбільш делікатний і уважний власник авто. А значить будь-який водій повинен знати, що потрібно робити, якщо гальма все-таки відмовили.

Відмова гальм – подія виключно небезпечна як для людей, що знаходяться в салоні машини, так і за його межами. Від правильності і своєчасності дій автомобіліста безпосередньо залежить те, чим все закінчиться. Тому перше і головне, чого не можна робити в такій ситуації – це панікувати.

Найкраще, що можна зробити – це поступово скидати швидкість за допомогою переходу на знижену передачу. Однаково добре працює це і для машин з АКПП і для машин з МКПП. При цьому рекомендується включити аварійну сигналізацію, щоб дати зрозуміти оточуючим, що в автомобілі сталася поломка. Також необхідно продовжити ритмічними рухами натискати на педаль гальма. Є чимала ймовірність того, що це дозволить прокачати систему і все-таки загальмувати.

Якщо швидкість не дуже велика, то можна прискорити її скидання за допомогою маневрування, а також використання стоянкового гальма. Однак, останній ні в якому разі не можна тягнути різко і до упору – необхідно лише по трошечки “підтягувати” важіль вгору, періодично відпускаючи назад. Якщо проблем з керованістю немає, то можна спробувати прискорити скидання швидкості за рахунок збільшення тертя: виїхати на узбіччя з піском або снігом.

У найкритичніших ситуаціях, коли спроба скидати швидкість «м’якими» способами дорівнює створенню загрози життю і здоров’ю оточуючих, гальмування слід здійснювати надзвичайними способами. Необхідно звернути машину в якусь м’яку природну перешкоду або навіть забрати з дороги. Само собою, для цього всі наявні в салоні люди повинні бути пристебнуті. Надзвичайне гальмування за допомогою перешкод здійснюється тільки в найкритичніших випадках, коли альтернатива розбитій машині і травм – вбивство людини.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я