Багатьом людям властиво відчувати погіршення самопочуття у зв’язку зі зміною погодних умов. Справа не стільки в поганій погоді, скільки в нашій хворобливій реакції на неї. Ця проблема не з чуток знайома людям, що страждають вегето-судинною дистонією (ВСД). Що це за недуга, хто її піддається, як з нею боротися? Спробуємо розібратися в цих питаннях, інформує Ukr.Media.
Лікарі досі так і не визначилися, чи є вегето-судинна дистонія хворобою, або ж її прояви — це симптоми іншого захворювання. Для життя людини ВСД небезпеки не представляє, але завдає чимало неприємностей.
Які симптоми ВСД?
Вона проявляється:
- слабкістю;
- підвищеною стомлюваністю;
- відчуттям розбитості;
- головними болями;
- прискореним серцебиттям;
- болем в грудині;
- стрибками тиску.
Причина такого стану — порушений тонус судин. Їх неправильна реакція на навантаження, що викликаються стресом або зміною погодних умов, що призводить до того, що людина почуває себе погано.
Особливо часто погіршення самопочуття людини, що страждає вегето-судинною дистонією, провокується зміною погоди. Її організм як барометр реагує на те, що відбувається за вікном. Варто тільки температурі навколишнього середовища різко піднятися або опуститися, статися стрибку атмосферного тиску, як всі неприємні симптоми цієї недуги негайно дають про себе знати.
Особливо схильні до вегето-судинної дистонії молоді люди (до 35-річного віку). Переважно від неї страждають жінки. У чоловіків ця проблема зі здоров’ям зустрічається набагато рідше.
Лікування ВСД одночасно складне і просте. Все залежить від того, який спосіб життя веде людина, їй схильна.
Якщо вона дотримується здорового збалансованого харчування, правильного режиму дня, дає своєму організму повноцінний восьмигодинний нічний відпочинок, забезпечує йому достатню рухову активність і тривале перебування на свіжому повітрі, симптоми ВСД проявляються дуже слабо і рідко.
Якщо ж в житті людини, що страждає вегето-судинною дистонією, присутній алкоголь, сигарети, міцна кава або чай, неприємні симптоми проявляються більш часто і відчутно.
Тому лікарі настійно рекомендують людям, які мають схильність до цієї недуги, відмовитися від шкідливих звичок. Вони радять віддати перевагу натуральним продуктам, особливо бажано поповнити свій раціон соками, зеленим чаєм, мінеральною водою.
Людям, схильним до ВСД, необхідні щоденні піші прогулянки і помірні фізичні навантаження. Особливо корисна їзда на велосипеді і плавання.
Вдаватися до прийому різних медичних препаратів, тим хто страждає вегето-судинною дистонією небажано без попередньої консультації з лікарем. Самолікування може згубно позначитися на стані здоров’я. Пацієнту необхідно пройти повне обстеження у лікаря вегетолога для отримання рекомендацій щодо лікування.
Серед народних засобів, що поліпшують самопочуття того, хто потерпає від проявів вегето-судинної дистонії, можна виділити настій ехінацеї, глоду і елеутерококу. Вони надають стимулюючу дію на нервову і серцево-судинну системи. Однак перед їх прийомом все ж бажано проконсультуватися з лікарем.
Досить дотримуватися нескладних лікарських рекомендацій, намагатися вести здоровий спосіб життя, щоб почувати себе добре і надовго забути про вегето-судинну дистонію. Будь-якій людині це під силу. Варто лише захотіти бути здоровими
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.