Чому долар в Україні падає, а євро росте! Експерт озвучив причини і прогноз!

0

Сьогодні, 4 грудня, курс долара в Україні оновив антирекорд за майже чотири роки. В цілому з минулої середи офіційний курс долара знизився з 23,98 грн до 23,94 грн (-0,2%). У той же час, в Україні дорожчає євровалюта.

Як пояснив в коментарі сайту “Сегодня” старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб, на курси долара і євро в нашій країні впливають різні чинники.

“Уже кілька днів поспіль долар в щоденному режимі оновлює мінімуми із січня 2016 року. Ослаблення гривні припинилося з вересня минулого року, а починаючи з січня нинішнього, вона стійко зміцнювалася. Основна причина – приплив коштів нерезидентів для купівлі ОВДП, для чого їм треба поміняти валюту на гривню. Незважаючи на поступове зниження ставок за держоблігаціями, попит на них зберігається на високому рівні “, – розповів експерт.

Євро ж більше залежить від ситуації на світових валютних ринках.

“Що стосується деякого зростання євро за останні дні, він пов’язаний з ростом євро по відношенню до долара на світовому валютному ринку з 1,10 до 1,11 долара за євро. Це в свою чергу пов’язано з сильною макроекономічною статистикою, яка прийшла за останні дні з Єврозони, і слабкою з США “, – додав фахівець.

Іосуб очікує, що курс долара в найближчі дні продовжить знижуватися.

“На найближчий тиждень ми очікуємо помірного зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 23,8 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися за 23,8 / 24 грн”, – зазначив Іосуб.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я