Долар б’є рекорди! Коли настане межа падіння!

0

Курс долара опускається все нижче психологічної позначки в 24 гривні. Втім, як розповів в коментарі сайту “Сегодня” фінансовий аналітик Олексій Кущ, економічного обґрунтування для такого курсу немає.

На думку фінансиста, на вартість долара в Україні зараз впливають Національний банк України і Міністерство фінансів. Мінфін створює попит на гривню, випускаючи облігації внутрішньої державної позики в нацвалюті з прибутковістю, привабливою для іноземних інвесторів; а НБУ – створює дефіцит гривні, прагнучи “задушити” інфляцію, впевнений Кущ.

“Розум каже, що Нацбанк і Мінфін повинні все ж скоординувати політику. Швидше за все, потенціал для зміцнення гривні вичерпаний”, – вважає експерт.

У той же час керівник підрозділу з корпоративного аналізу ICU Олександр Мартиненко дотримується іншої думки. На його погляд, об’єктивні причини для падіння курсу долара існують, і гривня може зміцнитися ще сильніше.

“Ми очікуємо, що приплив іноземної валюти від іноземних інвесторів в гривневі держпапери продовжиться і в 2020 році і може скласти еквівалент 2-3 млрд доларів. Гривня зберігає великий потенціал для подальшого зміцнення в першому півріччі наступного року. Попит українських агроекспортеров на гривневий ресурс напередодні весняної посівної кампанії надасть додаткову підтримку національній валюті. в результаті протягом першого півріччя гривня може зміцнитися до рівнів 22-23 грн / дол. “, – сказав експерт.

Що стосується цього року, то, за його словами, гривня може злегка ослабнути перед святами, але курс долара не перевищить позначку в 24 грн.

На думку фінансиста Тараса Козака, розгорнути тренд зміцнення гривні в зворотну сторону може цілий ряд факторів.

“Наприклад, транзит газу. Якщо не домовляться, ймовірність розвороту в іншу сторону дуже висока”, – пояснив він.

Крім провалу нового договору про транзит газу, який обговорюють сьогодні, 20 грудня, в Мінську, серед ключових факторів, які можуть спричинити “просідання” гривні, Козак назвав судові рішення навколо ПриватБанку, а також припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Ці змінні можуть почати діяти на курс як завтра, так і через два місяці, додав він.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я