Годину тому! У відставку – Єрмак в шоці, крісло захиталось: приплетуть все – Зеленський змушений! Зачистка почалась

0

15 березня мало стати “доленосним важким днем” для всієї України. Таке пророцтво зробив недавно український журналіст Дмитро Гордон.

Незабаром стало відомо, що йдеться про вихід фільму про провал спецоперації по затриманню “вагнерівців”.

Наскільки цей фільм і цей день можуть бути доленосними для України в цілому і глави Офісу президента – Андрія Єрмака розповіли експерти для видання “Телеграф”.

Експерт Українського інституту політики Руслан Бізя впевнений, що спочатку тема з нібито злитої операцій із затримання “вагнерівців” була спрямована проти глави Офісу президента. Адже, згідно з даними ЗМІ, про операцію доповіли президентові України і главі його Офісу. Після чого в результаті витоку інформації про неї дізналися білоруські спецслужби. “Вагнерівці” були затримані, але в підсумку повернулася в РФ.

“Практично відразу почало спливати прізвище Єрмака як нібито головного винуватця зриву операції. Інше було фоном, – пояснює Руслан Бізя. – Ключовий наслідок, на який розраховують ті, хто підняв цю тему і активно її обговорює – відставка Єрмака. Мовляв, якщо її не буде, то у Зеленський не буде контактів з нашими західними партнерами – і він стане нерукопожатим. Єрмаку важливо показати, що все це вигадки, маніпуляції, а то інформаційна операція з метою створити негативний образ Офісу президента і побічно зв’язати його з країною-агресором. Поки чаші терезів не схилилися ні до однієї сторони. Але якщо фільм Bellingcat дійсно буде базуватися на якихось незаперечних фактах причетності Єрмака до ситуації з “вагнерівцями”, це можна буде вважати як “чорну мітку” йому від британської розвідки Mi-6. Саме вона, за деякими даними, стоїть за Bellingcat”.

На думку експерта, Єрмаку після виходу фільму не вдасться відмовчатися – доведеться якось реагувати.

“І робити це потрібно буде, не викликавши внутрішньополітичну кризу – ні в Офісі президента, ні в системі виконавчої влади в цілому. Поки Єрмак тримає удар і паузу. Але в цілому ця історія його вже послабила, – вважає Руслан Бізя. – І не виключено , що Зеленський може відправити главу свого Офісу у відставку. Правда, зробить це, думаю, не під приводом того, що може бути викладено у фільмі, а за сукупністю чинників. Приплетуть і провал вакцинації, і ситуацію з МВФ, і корупційні зашквари. Багато що, до чого Єрмак, можливо, не причетний. Але що дозволить звільнити його, загорнувши це в красиву обгортку. Щоб у суспільства не склало враження, що скандал з “вагнерівцями” – основна причина відставки”.

Колишній співробітник СБУ і консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки Іван Ступак вважає, що Єрмаку вдасться зберегти своє крісло.

“Інформаторами і ключовими джерелами розслідування Billingcat будуть колишні офіцери ГУР Міноборони України, які були звільнені у зв’язку з розголошенням факту провалу самої операції, – зазначає Іван Ступак. – У свою чергу, Офіс президента в особі Андрія Єрмака буде всіляко заперечувати не тільки провал операції, а також ймовірність її навмисного зливу спецслужбам РФ. Можливість того, що фільм-розслідування спричинить за собою відставку глави Офісу президента, я оцінюю в 30%. Основна стратегія ОП буде зведена до тактики: “тримати удар, а з часом все забудеться і стане як дим”. За аналогією зі скандалом про торгівлю посадами, в якому нібито був замішаний брат Андрія Єрмака – Денис”.

А от імовірність проведення масових протестів біля Офісу президента після виходу фільму Іван Ступак оцінює на рівні 85%.

В Україні відкрився Перший Український телеграм-канал. 3еленський і Порошенко вже на нього підписались. Все найважливіще, що робиться в країні тепер тільки ТУТ. Приєднуйся і ти!

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я