Ляшко терміново звернувся до українців! Проявляються одразу або за декілька днів!

0

Під час відпочинку на пляжі можна підхопити безліч вірусів і мікробів. Для того, щоб не піддавати своє життя небезпеці, людям слід дотримуватися певних правил безпеки.

Головний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко присвятив цій темі окремий пост в своєму Facebook.

“І, на цей раз, мова йде не про коронавіруси – відкриті водойми не вважають джерелом передачі нової коронавирусной хвороби. На цей раз про лямбліозі, лептоспірозі, ротавіруси, гепатиті А, холеру, шигельоз, сальмонельоз, і навіть черевний тиф. Ці інфекції можна “підчепити”, купаючись в забруднених водоймах “, – зазначив чиновник.

Так, щоб не захворіти після відпочинку біля водойм, необхідно дотримуватися таких правил:

  • Вибирати для відпочинку водойму і пляж, які мають відповідний дозвіл.
  • Не пити воду з водоймища, і не мити в ній овочі та фрукти.
  • Не купатися при наявності пошкоджень шкіри, а також при наявності ГРВІ або відразу після неї.
  • Під час купання не ковтати воду з водоймища.
  • Не вживати алкогольні напої і не купатися в стані алкогольного сп’яніння.
  • Не купатися у водоймах з тваринами.

Обходити стороною водойми, біля яких стоїть табличка “купатися заборонено”, а також водойми зі стоячою водою з заростями або ті, де плавають качки.
“Симптоми можливого інфікування іноді можуть проявитися майже відразу, але іноді це відбувається через кілька днів або навіть через пару тижнів після купання у водоймі. Небезпечними симптомами є свербіж, висипи на шкірі і слизових, виділення зі статевих органів, диспепсичні розлади, підвищення температури. В цих випадках треба терміново звернутися до лікаря “, – повідомив Ляшко.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяСмачні та ніжні на смак — домашні еклери!
наступна статтяФальшивки наповнили Україну! В НБУ назвали найнебезпечніші купюри!