Фальшивки наповнили Україну! В НБУ назвали найнебезпечніші купюри!

0

В НБУ намагаються боротися з фальшивомонетниками, вводячи в обіг нові банкноти і монети, але зловмисники все одно підробляють гроші

Як пояснюють фахівці експертної платформи НБУ, фальшивомонетники, як правило, прагнуть підробляти банкноти високих номіналів. Крім цього, вони віддають перевагу світових валют (долар, євро), а не локальним, таким як гривня, передає «Сегодня».

Проте, фальшиві гроші в Україні все ж є. У 2019 на 1 млн справжніх банкнот доводилося 2,9 підробки. Для порівняння, на 1 млн банкнот євро в 2014-2015 роках припадало 50 підробок. За останні кілька років в НБУ не фіксують збільшення кількості підробок в Україні.

Експерти підкреслюють, що монети і купюри низького номіналу зловмисники не підробляють. А багато купюри великого номіналу мають хороший захист. Як пояснили в НБУ, найзахищенішими є купюри номіналом 100 гривень 2014 року, 200 гривень 2019 року, 500 гривень 2015 року та нова купюра номіналом в 1000 гривень. Всі ці купюри мають понад 20 елементів захисту, тому їх надзвичайно складно підробити. При цьому, експерти підтвердили, що в Україні найчастіше підробляють 500-гривневу купюру – 64% від усіх підробок.

В НБУ також розповіли, як швидко фальшивомонетники починають підробляти нові гроші.

«Досвід провідних країн світу свідчить: перші підробки банкноти нового зразка з’являються в обігу приблизно через 3-4 місяці після її введення в обіг», – відзначають експерти.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяЛяшко терміново звернувся до українців! Проявляються одразу або за декілька днів!
наступна статтяУкраїнським водіям восени зроблять послаблення! Подробиці ініціативи!