На “103” телефонувати марно – ніхто не приїде! Щоб викликати швидку або поліцію потрібно буде звонити на новий номер!

0

В Україні замість 101, 102, 103 буде єдиний номер 112

Це номер виклику поліції, пожежної та рятувальної служби, швидкої допомоги, а в майбутньому – інших екстрених служб (газ, автодор, міські аварійні служби). Така система вже давно діє у країнах ЄС.

Про це повідомила радниця міністра цифрової трансформації України Яніка Мерило у Facebook.

“Людина набирає номер 112 і сповіщає про те, що відбувається. Оператор 112 вносить інформацію в систему і відповідно до проблеми відправляє екіпаж поліції, швидкої допомоги або пожежну службу, або відразу кілька служб. Бригади мають виїхати протягом хвилини “зі зняття трубки”. Після прийняття виклику програма 112 за секунди збирає карту події – де людина, яка потребує допомоги, яка служба має реагувати, де найближча бригада”, – написала вона.

За її словами, спільне реагування дає змогу швидше й ефективніше встигати на допомогу в повній взаємодії служб. Зараз йде робота над пілотними версіями у Київській та Дніпровській областях.

ДОВІДКА. Номер 112 – це єдиний номер телефону більшості країн світу, за яким треба телефонувати в екстрених випадках. Головна функція служби 112 – своєчасне надання допомоги тим, з ким трапилася біда і кому потрібна допомога.

Цей номер з’явився з ініціативи Швеції та завдяки рішенню Ради Європи від 29 липня 1991 року. 26 лютого 1998 року це рішенням було закріплено директивою 98/10/ЄC, ухваленою Європейським парламентом і Радою Європи.

У багатьох країнах ЄС номер 112 існує поряд з номерами екстреної допомоги, які діяли в країні ще до її вступу в Євросоюз.

У Польщі крім номера 112 існують номери виклику всіх рятувальних служб: поліції (997), пожежної (998) і швидкої допомоги (999). У Франції крім номера 112 діють номери 15 (швидка допомога), 17 (поліція) і 18 (пожежна служба).

Але є і такі країни, де працює тільки одна лінія екстреної допомоги – 112. Це Швеція, Ісландія, Данія, Фінляндія та деякі інші.

У США та Канаді єдиний номер, який об’єднує всі екстрені й рятувальні служби, – 911.

Коли запрацює новий єдиний номер виклику екстрених служб по всій Україні – поки що не повідомляється. За планами Мінцифри, перехід на єдиний номер 112 має відбутися до 2021 року

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я