Не в 55 і не 60 років! Майбутнім пенсіонерам приготували неприємний сюрприз!

0

Пенсії в Україні планують нараховувати за новими правилами. В “Слугу народу” анонсували ще один – вже третій за рахунком – етап підвищення пенсійного віку. Деталі на майбутні зміни в законодавстві розкрила глава парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова, пише РБК-Україна.

“Які б м’які варіанти ми не придумали, як би ми не старалися, все одно доведеться думати про підвищення пенсійного віку”, – заявила нардеп.

Чиновниця уточнила, що підвищення потрібно робити плавним.

“Я думаю, що Україні потрібно йти на дуже плавне підвищення пенсійного віку, наприклад, на 1 місяць на рік, починаючи з 2023 або 2025 року, інакше ми своїх дітей прирікаємо на ще гіршу долю і гіршу пенсію. У той же час – це не питання сьогоднішнього дня “, – впевнена депутат.

Цікаво, що вже в 2020 році розпочнуть роботу відразу два етапи підвищення пенсійного віку. У 2011 році влада підвищила вік виходу на пенсію з 55 до 60 років для жінок. Але розтягнули цей процес до 2020 року, підвищуючи пенсійний вік на півроку щороку. З 1 січня цей період закінчився. У році, що наступив для жінок вихід на пенсію можливий тільки в 60 років.

Більш того, одночасно обов’язковий трудовий стаж для виходу на спокій у всіх у 2020 році збільшується ще на один рік (до 27 років). Пенсійна реформа 2017 року передбачала приховане підвищення пенсійного віку. Воно виражалося у збільшенні трудового стажу, який був потрібний для виходу на пенсію. З нового року, щоб перестати працювати в 60 років, потрібно буде мати 27 років підтвердженого страхового стажу (тобто офіційного працевлаштування). У 2019 м, нагадаємо, потрібно було мати 26 років трудового стажу, а в 2017-м досить було тільки 15 років.

Кожен наступний рік і аж до 2028 року пенсійний стаж за всіма цими трьома категоріями буде підвищуватися на рік, досягнувши 35 років.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я