Неприємний сюрприз! Українці будуть платити за газ по-іншому!

0

У 2020 році українцям доведеться більше платити за газ, так як в квитанціях введуть нову графу – абонентська плата. Це суму доведеться платити навіть тим споживачам, які не використали природний газ для побутових потреб.

Деталі розповіли в виданні Сегодня.

Абонентська плата буде виділена окремо – вона буде нараховуватися за те, що у споживача є технічна можливість доступу до газу і незалежно від того, користується він їм чи ні, пише РБК. Як пояснили в НКРЕКУ, така норма не суперечить законодавству України, а також відповідає євронормам.

Як вважатимуть

На даний момент сума нарахувань у проекті розрахунку відрізняється. У великих містах – від 0,33 грн до 0,37 грн за кубометр. У деяких містах – від 1,1 грн до 1,3 грн за кубометр. Різниця в тарифах залежить від протяжності газопроводів і від того, скільки людей одночасно підключені до однієї труби.

«Припустимо, в Києві до одного кілометру газової труби підключено 10 п’ятиповерхівок, це 600-700 квартир-споживачів, а в приватному секторі Миколаєва до одного кілометру підключено 100 житлових 1-2 поверхових будинків. Витрати на експлуатацію кілометра газопроводу приблизно однакові, тому в Києві для кожного споживача доставка одного куба газу обійдеться в 33 копійки, а в Миколаєві – в 1,57 грн », – пояснив енергоексперт Валентин Землянський.

Найбільше введення абонентської плати вдарить по кишені жителям приватного сектора, які і так в зимові періоди платять більше.

Як можна заощадити

Землянський пояснив, що розрахунок буде проводиться на основі тих цифр, які споживач покаже в попередній період, і щоб заощадити – потрібно просто не використовувати газ.

«Постачальники беруть обсяг газу, витраченого споживачем за минулий рік з жовтня по жовтень (початок опалювального сезону), виділяють з неї абонплату, розподіляють її помісячно рівними частками. Цю суму включають в платіжки, але вже на майбутній рік. Тобто, якщо в поточному році споживання скоротити, то абонплата в наступному році буде менше, і навпаки, але знову ж таки – на наступний рік. Якщо рік взагалі не користуватися газом, то і абонплати на наступний рік бути не повинно », – пояснив експерт.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяСкільки цифр ви бачите на зображенні? Може бути, ви бачите одну, дві або навіть три цифри, але їх набагато більше
наступна статтяЗаради субсидії! Хитрощі, як платити за “комуналку” менше