Неприємний сюрприз! Українці будуть платити за газ по-іншому!

0

У 2020 році українцям доведеться більше платити за газ, так як в квитанціях введуть нову графу – абонентська плата. Це суму доведеться платити навіть тим споживачам, які не використали природний газ для побутових потреб.

Деталі розповіли в виданні Сегодня.

Абонентська плата буде виділена окремо – вона буде нараховуватися за те, що у споживача є технічна можливість доступу до газу і незалежно від того, користується він їм чи ні, пише РБК. Як пояснили в НКРЕКУ, така норма не суперечить законодавству України, а також відповідає євронормам.

Як вважатимуть

На даний момент сума нарахувань у проекті розрахунку відрізняється. У великих містах – від 0,33 грн до 0,37 грн за кубометр. У деяких містах – від 1,1 грн до 1,3 грн за кубометр. Різниця в тарифах залежить від протяжності газопроводів і від того, скільки людей одночасно підключені до однієї труби.

«Припустимо, в Києві до одного кілометру газової труби підключено 10 п’ятиповерхівок, це 600-700 квартир-споживачів, а в приватному секторі Миколаєва до одного кілометру підключено 100 житлових 1-2 поверхових будинків. Витрати на експлуатацію кілометра газопроводу приблизно однакові, тому в Києві для кожного споживача доставка одного куба газу обійдеться в 33 копійки, а в Миколаєві – в 1,57 грн », – пояснив енергоексперт Валентин Землянський.

Найбільше введення абонентської плати вдарить по кишені жителям приватного сектора, які і так в зимові періоди платять більше.

Як можна заощадити

Землянський пояснив, що розрахунок буде проводиться на основі тих цифр, які споживач покаже в попередній період, і щоб заощадити – потрібно просто не використовувати газ.

«Постачальники беруть обсяг газу, витраченого споживачем за минулий рік з жовтня по жовтень (початок опалювального сезону), виділяють з неї абонплату, розподіляють її помісячно рівними частками. Цю суму включають в платіжки, але вже на майбутній рік. Тобто, якщо в поточному році споживання скоротити, то абонплата в наступному році буде менше, і навпаки, але знову ж таки – на наступний рік. Якщо рік взагалі не користуватися газом, то і абонплати на наступний рік бути не повинно », – пояснив експерт.

Джерело

Загрузка...