Основні вимоги до шпалер для кухні: звертаємо увагу на характеристики матеріалу

0

Вибір шпалер для кухні – справа досить непроста. Недостатньо звернути увагу лише на колір та дизайн. Кухня – це приміщення зі специфічним мікрокліматом, для якого характерні високі вологість та температура, часта наявність пари, кіптяви, бризок жиру тощо. Шпалери повинні все це витримувати та довгий час зберігати привабливість. В іншому випадку доведеться часто оновлювати покриття. Аби застерегти себе від подібних проблем, варто серйозно підійти до питання вибору покриття.

Різновиди шпалер за типом основи

Ця характеристика напряму відповідає за такі важливі якості матеріалу, як стійкість до впливу вологи та забруднень, можливість чистки та довговічність. Тому, роздумуючи, які шпалери купити, в першу чергу треба зважати на тип основи:

  • папір;
  • целюлоза.

Обидва типи шпалер в широкому асортименті доступні в продажу, проте суттєво відрізняються за технічними властивостями.

Особливості та види паперових шпалер

Такі покриття дуже поширені та популярні. Їх експлуатаційні характеристики напряму залежать від типу верхнього шару: папір чи вініл. Перші більш дешеві, проте менш стійкі до зовнішнього впливу, швидко поглинають вологу, жир та забруднення, не підлягають протиранню та зношуються за короткий період.

Другі хоч і дорожчі, але набагато практичніші. Вініл утворює непроникне міцне покриття, яке перешкоджає поглинанню вологи та забруднень (вони маркуються як «супермийка»). До того ж такі шпалери можна протирати вологою губкою, якщо потрібно освіжити їх вигляд. Вони товщі, мають трохи об’ємний верхній шар, завдяки чому добре ховають нерівності та недоліки стіни, стійкі до зношування.

Також є в продажу звичайна «мийка». Це тонкі паперові шпалери, лицьова поверхня яких захищена спеціальним покриттям в кілька мікрон товщиною. Вони стійкіші до вологи та чистки (можна легенько протирати губкою), проте не такі надійні і міцні, як «супермийка». Щодо цінової категорії, то вартість у них середня у порівнянні з попередніми двома різновидами матеріалів.

Особливості целюлозних шпалер

Вони більш відомі як флізелінові. Основа в них нагадує цупку тонку тканину. Верхній шар в таких шпалер може бути з вінілу.

Випускаються вони 2 типів: звичайні і під фарбування. На перших лицьовий шар – кольоровий, може бути декорований орнаментом чи якимось абстрактним малюнком. Якщо потрібне надійне та довговічне покриття, то радимо купити шпалери на кухню саме вінілові на флізеліновій основі. Вони міцні, стійкі до розриву, не поглинають вологу та забруднення, їх можна протирати мокрою губкою.

Другі зазвичай однотонні. Після наклеювання на стіну їх треба пофарбувати водоемульсійною фарбою з будь-яким пігментом. Такі матеріали розраховані на декілька циклів зміни кольору.

Великий плюс флізелінових шпалер – в їх економічності. Вони більш довговічні, ніж паперові, а отже і міняти їх можна рідше, до того ж такі покриття не потребують нанесення клею на полотна, достатньо лише промастити стіну.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я