Перший крок! Прямо зараз – Зеленському вдалось, просто в Раді. Гнати їх – останній удар, це кінець!

0

Окружний адміністративний суд міста Києва та його голова Павло Вовк вже давно стали синонімами до слів кривосуддя, корупції та суддівської мафії. Він не лише добивав і так мізерну довіру до судової системи, але й став реальною загрозою для нормального розвитку держави загалом. Про це йшлося в програмі “Правосуддя по-новому” на 24 каналі.

Тому громадськість, експерти і навіть міжнародні партнери вже давно вимагали розв’язати проблему з цим судом. І от нарешті Президент України Володимир Зеленський вніс невідкладний законопроєкт про ліквідацію цього суду.

“Шеф, утнімо щось”, – це звернення судді Євгенія Аблова до голови Окружного адмінсуду Павла Вовка стало крилатим та відомим на усю країну.

І цей суд справді “чудив” майже щодня. Тільки от від його рішень зовсім не було смішно. Окрім звичайної корупції ОАСК:

забороняв Майдан;
блокував реформи;
повертав на посади корупціонерів;
навіть переписував історію.

Усі здогадувались, що такі рішення ухвалюються під впливом і правосуддям там навіть “не пахне”. Коли ж Національне антикорупційне бюро розслідувань оприлюднило записи з кабінету голови суду, ці здогадки підтвердили однозначними доказами.

Плівки НАБУ свідчать, що завдяки посаді Павло Вовк впливав не лише на своїх суддів, але й допомагав вирішувати справи в інших судах.

Нещодавно журналісти Слідства.Інфо оприлюднили новий дуже цікавий фрагмент записів. З них випливає, що до Вовка приходив заступник голови Господарського суду Києва Вадим Босий, щоб дізнатись, чи комусь цікава справа, яку він розглядав.

А справа дійсно цікава. Це позов Ігоря Коломойського про визнання недійсними договорів поруки, за якими він мав сплатити Національному банку України величезні борги “Привату”.

З подальших розмов стає зрозуміло, що Вовк допоміг олігарху знайти контакт з суддею Босим. У підсумку суд повністю задовольнив позов Коломойського.

Це ще один доказ того, що Вовк є центральною фігурою у корупційних потоках всієї судової влади. І масштаби цих потоків доводить остання справа щодо Зонтова брата судді Вовка.

Детективи НАБУ знайшли гору готівки на суму понад 130 мільйонів гривень лише в одному сейфі. Я ж переконаний, що це не єдиний сейф Вовка – Зонтова.

Ініціювати ліквідацію суду може лише президент. Однак у Володимира Зеленського не поспішали і зберігали мовчання.

І лише після гучної історії з хабарем за участі брата Павла Вовка Зеленський нарешті вніс до парламенту невідкладний законопроєкт про ліквідацію Окружного адмінсуду.

Проєкт передбачає негайну ліквідацію ОАСКу та створення натомість Київського міського окружного адміністративного суду.

Це інший суд, який зараз поширює свою юрисдикцію лише на Київську область. Тобто Вовк та його судді одразу втрачають можливість здійснювати правосуддя.

Це радикальний, але дуже потрібний крок, який треба робити вже зараз.

Тому понад 10 громадських організацій публічно закликали депутатів невідкладно ухвалити цей закон та нарешті забрати у Вовка та його “виконавців” зброю, якою він тримає у заручниках усю країну.

Щоб викинути “вовків” з судової системи – потрібно, перш за все, перезавантажити саму Вищу раду правосуддя та створити справді незалежну Вищу кваліфікаційну комісію.

Сила “вовчого” суду у його унікальних повноваженнях – розглядати усі спори з органами центральної влади. Лише безсумнівно незалежні та доброчесні судді можуть забезпечити належний розгляд таких справ.

Загалом перший дуже важливий крок зробили і це велика перемога здорових сил. Але чи ми нарешті розв’яжемо проблему та отримаємо справжнє правосуддя – залежить від наступних кроків.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я