Під час поїздки! Зеленський зумів, доленосний документ – підписи уже стоять!

0

У суботу, 8 травня, президент Володимир Зеленський здійснив робоч поїздк на Луганщину провів відеоконференцію з президентом Латвії Егілсом Левітсом, за підсумками якої було підписано спільну Декларацію про європейську перспективу України.

Про це повідомила пресслужба українського глави. Глави держав обговорили низку питань двостороннього порядку денного, наголосивши на важливості відновлення динаміки торговельно-економічної співпраці.

У спільній Декларації очільники країн наголосили на значному прогресі, якого вдалося досягти у впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також вони погодилися з необхідністю стратегічного перегляду ініціативи “Східне партнерство” та висловили наміри посилити спільні зусилля з підтримки інтеграції України до Європейського Союзу.

Також було схвально оцінено намір України подати заявку на членство в ЄС та наголошено, що Латвійська Республіка підтримає Україну, коли та буде готова до цього кроку.

Так Латвія стала третьою державою, з якою підписано таку Декларацію, приєднавшись до кола найближчих друзів і партнерів України. З Литвою та Польщею відповідні декларації було укладено в березні та травні цього року.

Крім того, Зеленський подякував Латвії та її президенту за підтримку нашої держави, особливо починаючи з 2014 року. Також співрозмовники обмінялися інформацією щодо перебігу імунізації та погодилися з важливістю забезпечення доступу до вакцини проти коронавірусу для країн – партнерів ЄС.

Окремо було обговорено загострення ситуації в тимчасово окупованому Криму. Президенти наголосили на важливості започаткування Кримської платформи як механізму для деокупації півострова та захисту прав людей, які проживають на ньому. Егілс, зі свого боку, підтвердив участь в інавгураційному саміті Кримської платформи у Києві 23 серпня цього року.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я