Просто у Верховному Суді! Вірастюк не чекав – подав позов : визнали недійсним!

0

Верховний Суд вдруге скасував протокол ЦВК про результати довиборів в окрузі №87 на Прикарпатті. Відтак визнання Василя Вірастюка обраним нардепом знову визнали недійсним.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Відповідний позов до Верховного Суду подав опонент Вірастюка – Олександр Шевченко. Рішення про скасування постанови ЦВК ухвалила 23 травня.

“Верховний Суд у справі N9901/173/21 за позовом кандидата Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії скасував протокол ЦВК від 19 травня 2021 про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в окрузі 87 та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом. Відповідне рішення прийнято у неділю, 23 травня”, – розповіли в ОПОРІ.

Крім того, зазначається, що суд скасував пункти 1 та 2 постанови ЦВК від 19 травня, якою визнано недійсним голосування на 6 проблемних дільницях, де під час перерахунку бюлетенів виявлено менше голосів за кандидата Олександра Шевченка, ніж у первинних протоколах дільничних виборчих комісій.

Водночас в ОПОРІ зауважили, що цю постанову Верховний Суд ухвалив як суд першої інстанції й у разі подання апеляції Центральною виборчою комісією або командою кандидата Василя Вірастюка, справу переглядатиме Велика палата Верховного Суду як суд апеляційної інстанції й тоді рішення Великої Палати буде остаточним.

Як зазначають у громадянській мережі ОПОРА, найдемократичнішим способом розв’язання проблеми могло б стати проведення повторних виборів.

Це було б політико-правове рішення, відповідальність за яке на себе повинен взяти український парламент.

“Усі інші варіанти не дозволяють переконливо визначити дійсне волевиявлення громадян і не забезпечують належну суспільну довіру до результатів голосування”,– повідомляють активісти.

Нагадаємо, Велика палата Верховного Суду своєю постановою від 1 травня 2021 року скасувала протокол ЦВК від 22 квітня, яким переможцем на виборах до Верховної Ради в окрузі №87 визнано Василя Вірастюка.

На засіданні 19 травня 2021 року на виконання постанови Великої палати Верховного Суду ЦВК встановила результати виборів в одномандатному виборчому окрузі № 87.

Так, згідно з протоколом про встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87, за результатами проміжних виборів 28 березня 2021 року народним депутатом обрано Василя Вірастюка, який набрав 14 811 голосів виборців. За Олександра Шевченка віддали 13 942 голоси, за Руслана Кошулинського – 13 463 голоси.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я