Публічне звільнення Мальського! Стали відомі кандидати на посаду губернатора Львівщини!

0

Менше ніж через півроку після призначення, Володимир Зеленський несподівано звільнив губернаторів двох західних областей – Львівщини та Закарпаття – з формулюванням “через відсутність результатів”.

Зробив це показово, в прямому ефірі, на засіданні Ради з розвитку громад і територій.

Уже колишній голова Львівської ОДА, 35-річний Маркіян Мальський – потомствений юрист і дипломат.

Звільнення львівського губернатора Мальського стало більш несподіваним, оскільки той вважався креатурою глави Офісу президента Андрія Богдана.

“Батьки Мальського і Богдана – давні друзі і університетські колеги. Маркіян Мальський-старший – багаторічний декан факультету міжнародних відносин Львівського університету імені Франка та колишній посол в Польщі, а Йосип Богдан, батько глави Офісу президента, свого часу був заступником декана юридичного факультету ( до речі, коли його син Андрій поступив на юрфак), а зараз він доцент кафедри цивільного права і процесу цього вузу. Батько Андрія Богдана підтримував Мальського-старшого на виборах ректора ЛНУ (той самий університет, який довгі роки очолював Іван Вакарчук, батько співака і лідера “Голосу” Святослава Вакарчука), втім, ректором він так і не став “, – розповіло джерело в експертних колах.

“Тому зняття Мальського може означати послаблення позицій Богдана”, – вважає джерело.

Версія спроби посилити позиції Зеленського на Львівщині перед місцевими виборами також присутня.

Львівські експерти називають Мальського слабким губернатором і більше “тусовщиком” – словом, не таким, яким повинен бути керівник в складній Львівській області, яка явно не благоволить Зе.

Серед кандидатур на посаду нового губернатора області називають прізвище Максима Козицького, власника сонячних електростанцій на Львівщині, який вважався головним претендентом на львівського губернатора ще влітку, але Мальський тоді його обійшов. Зіновій Козицький, батько Козицького, дуже відома на Західній Україні людина. Під ним – нафтогазові родовища у Львівській та Івано-Франківській областях.

“Зняття Мальського може бути результатом активного фрондування Козицького”, – говорить наше джерело в Львівській ОДА, відзначаючи, що Козицький заручився підтримкою “прозахідного” крила в оточенні Зеленського, яке ворогує з Богданом.

Крім того, за даними джерела, у Зе були незадоволені зближенням Мальського з Ігорем Кривецьким, впливовим “свободівцем”, відомим в певних колах під кличкою “Пупс”, у якого не склалися стосунки з президентом. Кажуть, під час президентської кампанії він влаштовував на Львівщині акції проти Зе із залученням АТОшнинів за дорученням Порошенка.

Серед кандидатів в наступники Мальського називають також Тараса Батенко, нардепа і члена партії “УКРОП”, обраного як самовисуванця.

Батенко – людина нардепа Ігоря Палиці, давнього соратника Ігоря Коломойського по бізнесу, екс-голови Одеської обладміністрації в 2014-2015 роках, колишнього голови Волинської обласної ради, який відповідав за Зе-вибори на Волині.

Втім, наші джерела близькі до Офісу президента вважають малоймовірним призначення Батенка через його занадто явний зв’язок з Коломойським. А контакти з олігархом у Зе останнім часом намагаються не світити.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я