Розкрито плани реформи «прописки»! Що зміниться?

0

Ключова претензія українців до ID-картками – то, що на додаток до неї вимагають «прописку», довідку про реєстрацію – в наступному році може бути врегульована шляхом зміни системи реєстрації та скасування необхідності таких «папірців».

Про це в інтерв’ю «Європейської правді» заявив керівник Державної міграційної служби (ДМС) Максим Соколюк.

«Ця« папірець »- біда нашої держави … Її не повинно бути, адже ця інформація є на чіпі ID-карти. Вона повинна зникнути! У минулому році був проект закону 9218, який взагалі змінював систему реєстрації, ліквідував ці папірці. Зараз, завдяки тому, що з’явилося Міністерство цифровий трансформації, процес прискорився. Ми підемо далі і взагалі приберемо прописку з ID-карти, навіть на чіпі її не буде, не буде і інформації про дітей, про сімейний стан », – заявив Соколюк.

За його словами, ідея влади в цьому питанні полягає в тому, щоб «папірців не було жодної, і щоб банки не вимагали довідку про присвоєння податкового номера».

«Ми хочемо зробити електронний сервіс, щоб і центральні органи виконавчої влади, і правоохоронні органи, і місцева влада бачили інформацію про місце реєстрації людини. Є приклад Дніпра, Миколаєва, Рівного, Львова, де місцеві органи влади побудували реєстр територіальної громади і бачать місце реєстрації, не вимагаючи довідок. У Дніпрі також не вимагають довідок про склад сім’ї, комунальні служби бачать і його », – пояснив чиновник.

Соколюк підкреслює: зараз треба прийняти закон, який заборонить ці «папірці» і змінить систему реєстрації.

«Уже в наступному році тут будуть великі зміни. Тут я оптимістичний. Буде не тільки скасування цих, як ви говорите, «папірців». Наприклад, ми чекаємо офіційний запуск програми «Дія» з цифровим водійським посвідченням. Це означає, що водієві не обов’язково потрібно буде фізично мати з собою водійські права – досить віртуальної копії посвідчення і документів на авто в смартфоні », – додав глава ГМС.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я