“Що сталося з гривнею?” У НБУ виступили з терміновою заявою!

0

Коливання курсу гривні, які спостерігаються останнім часом, є закономірним процесом. Про це заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком.

“Коливання в той чи інший бік – це закономірний процес. Так і має працювати ринок. Коли відбувається коливання в певних діапазонах, – це нормальна ситуація як для бізнесу, так і центрального банку, який регулює цю політику”, – заявив глава НБУ.

За словами Смолія, в Україні є кілька сезонних чинників, які фундаментально впливають на курс гривні: це валютні надходження експортерів агропродукції, які істотно зросли, а також вкладення нерезидентів в цінні папери уряду, які на початок року зросли до 3 млрд доларів.

Новини “Сьогодні” писали, що НБУ на цьому тижні відновив продаж валюти після двомісячної перерви і продав для підтримки гривні 200 млн доларів. У регуляторі пояснили, що, незважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку в цілому, в окремі періоди протягом року курс гривні знижувався. Така ситуація спостерігалася в березні і в кінці травня-початку червня.

Долар тривалий час дешевшав, однак з жовтня почав істотно дорожчати: 1 по 4 жовтня курс долара підвищився з 24,20 грн до 24,88 грн.

Джерело

Загрузка...