“Це переростає у соціальний конфлікт”! В Україні збільшать штрафи для водіїв!

0

Верховна Рада схвалила закон України «Про внесення змін до статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за безпідставну відмову у пільговому перевезенні окремих категорій громадян».

Автори законопроєкту зазначають, що необхідність збільшення штрафів зумовлена систематичним порушенням водіями законів щодо пільгового перевезення окремих категорій громадян.

«Особливого суспільного розголосу набувають непоодинокі факти відмови в пільговому перевезенні учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. При цьому водії транспортних засобів паплюжать честь та гідність таких осіб, провокуючи соціальний конфлікт», – йдеться у повідомленні.

Закон встановлює, що безпідставна відмова від пільгового перевезення громадян передбачає штраф для перевізників у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн. Зараз цей штраф становить 8 неоподатковуваних мінімумів – 136 грн.

Варто додати, що до у першому читанні мова йшла про штраф у розмірі 150 мінімумів, тобто 2 250 грн. Зменшення розміру штрафу обґрунтували, що при внесенні змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення варто дотримуватись принципу відповідності характеру та шкідливості правопорушення розміру адміністративного стягнення, передбаченого за його вчинення.

джерело

Загрузка...
попередня статтяМама Ляшка прикупила собі квартиру у київській новобудові і гектар землі! “Це у неї пенсія така?”
наступна стаття“Що сталося з гривнею?” У НБУ виступили з терміновою заявою!