Скасування депутатської недоторканності! Рада підготувала наступний крок!

0

Недоторканність народних депутатів України перестане діяти з 1 січня 2020 року, а до цього часу нардепи врегулюють механізм залучення себе до кримінальної відповідальності.

Про це розповіла в ефірі ObozTV депутат Верховною Ради від “Слуги народу” Євгенія Кравчук. За її словами, в “Слугу народу” вже підготували законопроект, який затвердить процедуру затримання та обшуку народних обранців.

Кравчук нагадала, що Рада прийняла законопроект №1009 про скасування так званих “правок Лозового”. Документ регулює слідчі дії щодо депутатів.

“Найважливіша правка, яка скасована – це відносно судової експертизи. Вже не будуть суди вирішувати щодо направлення на експертизу, буде вирішувати слідчий, прокурор. Це як раз гальмувало слідчі дії. Також законопроект №1009 вводить можливість прослушки з боку ГБР і НАБУ”, – зазначила вона.

Нардеп також повідомила, що вона з колегами зареєструвала окремий законопроект, який регламентує і вносить зміни в різні закони щодо діяльності народних депутатів.

“Недоторканність ми зняли, ще раз хочу підкреслити. Вона перестане діяти з 1 січня 2020 року. Тепер ми регулюємо, яким чином народний депутат може бути притягнутий до відповідальності. Зокрема, законопроект, який був зареєстрований, підписали близько 50 депутатів від” Слуги народу “. Наміри більш ніж серйозні його прийняти. Я думаю, протягом місяця це трапиться, коли ми пройдемо всі стадії – через комітет, через перше і друге читання”, – розповіла Кравчук.

За її словами, після прийняття законопроекту не потрібно буде дозвіл парламенту на затримання або обшук у нардепа. Це буде відбуватися за згодою і підписи генерального прокурора.

“Важливо, щоб в різні закони – закон про статус народного депутата і інші в цій сфері – була чітко прописана процедура. Цю процедуру ми прописали”, – додала депутат.

Джерело

Загрузка...