Скільки отримає українець, якщо здасть корупціонера

0

Документ почне діяти вже з 1 січня 2019 року. Розмір винагороди буде визначати суд. Закон про викривач корупції сьогодні, 16 листопада, офіційно опублікований в парламентській віснику “Голос України”. Закон гарантує право викривачів корупції на винагороду.

При цьому уточнюється, що винагорода гарантується, якщо хабар або завдані державі збитки в 5000 і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб (з 1 грудня підвищується до 2102 гривень), тобто фактично перевищує 10 млн гривень, інформує Діалог.UA.

Розмір винагороди визначає суд в межах 10% від хабара або завданих збитків. У той же час воно не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат – 12,5 млн гривень. Закон звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції, якщо вони виявилися помилковими. Повідомлення про корупційні злочини можна буде подавати анонімно. Такі сигнали підлягають розгляду, якщо вони стосуються конкретної людини, а також містять дані, які можуть бути перевірені. Відзначимо, згідно з законом, причетні до схем викривачі корупції не зможуть отримати винагороду.

У той же час співучасник корупційних злочинів зможе розраховувати на звільнення від кримінального переслідування, якщо надасть допомогу в розслідуванні. Раніше стало відомо, що в Києві на великому хабарі попався працівник НБУ. У банку після того, як історія набула розголосу, поспішили відхреститися від недбайливого працівника.

Загрузка...
попередня статтяГаз, опалення і світло подорожчають: до чого готуватися українцям
наступна статтяПідтримка “Північного потоку – 2”: Україна відповіла на неоднозначне рішення Німеччини