Газ, опалення і світло подорожчають: до чого готуватися українцям

0

Якщо прогнози і розмови експертів стануть реальністю, то, як запевняють фахівці, новий рік для жителів України стане справжнім горем. Уже сьогодні прогнозується велика криза з комунальними платежами. У тепловиків перед НАК “Нафтогаз України” через нові тарифи виникнуть не просто борги, а багатомільярдні борги. Та ж ситуація буде складатися і з електроенергією.

А постачальники, як відомо, люблять шантажувати населення, відключаючи при цьому світло, інформує Діалог.UA. Експерти, між тим, попереджають, жителям України варто бути готовими до нового подорожчання тарифів на ЖКГ. Причому мова йде не тільки про підвищення ціни на опалення, але і на і гарячу воду. Як пише “Обозреватель”, за кіловат електроенергії якого вже з Нового року доведеться платити чи не в два рази більше.

Підставою для таких розмов стало рішення Кабміну Гончарука “Про визнання таким, що втратив чинність, постанови від 26 червня 2019 №560”, яким встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання. Відзначимо, що постанова Уряду екс-прем’єра Гройсмана №560 передбачало наступні цифри: граничні тарифи на послугу з постачання теплом для населення на рівні 1,4 тис грн за 1 Гкал при наявності лічильника, і 35,21 грн за 1 кв. м без лічильника; граничні тарифи на гаряче водопостачання – від 75,74 до 83,66 грн за кубометр залежно від наявності рушникосушки. Зараз до 1 січня 2020 року діє спецобязательство. В його рамках ціна на газ для населення була обмежена на рівні 8,5 грн за кубометр. Новий рік не за горами.

Однак нова влада мовчить про продовження терміну життєво важливого для простого українця документа. Економіст Віктор Скарешвскій зазначив, що з 1 січня майбутнього року буде верхня межа тарифів на природний газ для населення. Варто враховувати і той факт, що “скаче вгору”, причому рекордними темпами, імпортний європейський газ. Він допускає що ціна газу зросте, як мінімум, на третину лише за два місяці опалювального сезону. Цілком зрозуміло, що подорожчання газу потягне за собою, і подорожчання опалення. А це стане ще одним ударом по бюджету українців. До речі, вже зараз теплокомпаніі на місцях подають владі розрахунки, де просять збільшити тарифи на газ на 25-30%.

І це не межа, впевнений керівник дослідницьких проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев. Він вважає, що подорожчання європейського газу продовжиться до весни-2020. Відповідно зростатимуть і тарифи для українців. Не виключено, що з 1 січня 2020 року електроенергія для населення може подорожчати майже в 2 рази. Глава парламентського Комітету з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус повідомив, що поки ДТЕК виступив з пропозицією збільшити на 86,7% вартість електроенергії для населення.

Загрузка...